Kartal’da ‘Şiir Hayattır’ açık hava etkinliği düzenlendi

Kartal’da ‘Şiir Hayattır’ açık hava etkinliği düzenlendi
Kartal Belediyesi, Bayram Demirkol Parkı’nda iki gün süren ‘Şiir Hayattır’ etkinliğine ev sahipliği yaptı. Açık havada düzenlenen etkinliğe şiirin ve sanat dünyasının usta kalemleri konuk olarak katıldı.

Pandemi nedeniyle Kartal Belediyesi Bayram Demirkol Parkı’nda açık havada gerçekleştirilen ve iki gün süren etkinlikte katılımcılar, sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde yerlerini aldı. Parkın girişinde ateş ölçümü yapılırken, alana yerleştirilen dezenfekte üniteleri ile etkinliğe gelen kısıtlı sayıda katılımcının kurallara uyması sağlandı. 

Şair, yazar ve eğitimci Niyazi Yaşar’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen “Şiir Hayattır” etkinliği,  ülkemizin kıymetli şair ve yazarlarını aynı çatı altında buluşturdu. Etkinliğin ilk günü W. Bahadır Bayrıl, Hilal Karahan, Volkan Hacıoğlu, Ali Rıza Gelirli konuşmacı olarak yer alırken müziği Musa Kurt, karikatür çizimlerini ise Hüseyin Aslan üstlendi. Etkinliğin ilk gününde katılımcı şair ve yazarlar; İsmail Biçer, İsmet Yalçın, Gülser Han, Metin Kaya, Olcay Kasımoğlu, Ata Yiğiz, Taner Sezgin, Sevilay Özyürek, Nevin Ekmekçioğlu ve Seher Zerrin Aktaş kitaplarını edebiyatsever Kartallılar için imzaladı.

“Şiir Hayattır” etkinliğinin ikinci gününde ise 17.00-19.00 saatleri arasında edebiyatseverleri bu kez; Celal Ülgen, Dilruba Nuray Erenler, Hakkı Zariç ve Şeref Bilsel konuşmacı olarak karşıladı. Refik Köksal’ın müziği ve Hüseyin Aslan’ın karikatür çizimleri ile renklenen etkinlikte katılımcı olarak yer alan şair ve yazarlar; İsmail Biçer, Durmuş Türker, Hayrettin Erenler, Hüseyin Aslan, Hüseyin Fidan, Raif Zor, Osman Ünal, Ömer Lütfü Demircan, Ayser Bektaş, Dilek Uyar ve Zeynel Kaya edebiyatseverlerle buluşup kitaplarını imzaladı.

c3f9f999-e4c2-4b2f-8fc8-811ff8997fc2.jpeg

Kitap imzalama programının ardından şair ve yazarlar, sırayla kürsüye çıkarak şiir okuyup, konuşma gerçekleştirdi. Etkinlik sırasında şair ve çizer Hüseyin Aslan da edebiyat tutkunlarının karikatürlerini çizerek, kendilerine hediye etti. 

Etkinliğin sonunda şair ve yazarlara Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel adına çiçek takdiminde bulunuldu.