Sinan Gümüş'e futbol yasağı! Ali Koç dediğini yaptı

Sinan Gümüş'e futbol yasağı! Ali Koç dediğini yaptı
Fenerbahçe'nin sorun yaşadığı Sinan Gümüş, gelen teklifleri reddetmesinin ardından son gün kulüpten bonservisini istedi. Başkan Ali Koç, deneyimli ismi takımda tutma kararı aldı.

Fenerbahçe'de transferin son günü gelen tekliflere rağmen takımdan ayrılmayan Sinan Gümüş'e futbol yasağı geldi! Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, teklifleri geri çeviren Sinan'ı Mayıs ayına kadar bir kulübe vermeyeceğini ifade etmişti. Lisansı çıktı ama Sinan, kadroda düşünülmüyor.

Ara transfer dönemine kadar forma giyemeyecek

Buna göre 5 Ocak 2022'de başlayacak ara transfere kadar Sinan hiçbir takımla antrenmanlara katılamayacak ve lisansı çıkarılmış olsa bile Fenerbahçe forması giyemeyecek, 500 bin Euro'luk yıllık ücretini ise almaya devam edecek.
Sinan'ın sözleşme feshi için Fenerbahçe'den kontrat süresince olan maaşının tamamını istediği ifade ediliyor.

Ali Koç Sinan Gümüş'ü işaret etmişti

Fenerbahçe'de transfer döneminde Ali Koç yönetimini en fazla zorlayan isim Sinan Gümüş oldu. Dirar, Perotti, Zanka gibi futbolcularla yollar ayrılırken tecrübeli isim takımda kaldı. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, "Bir futbolcu var ki bizi çok zorladı. Bonservisi için iyi bir teklif geldi, Ocak ayına kadar gitmek istemedi. Bize zorluk çıkarana biz de zorluk çıkaracağız" demişti.