Şenol Güneş'ten korona itirafı!

Şenol Güneş'ten korona itirafı!

Dünya Kupası Elemeleri'nde 3 maçta 7 puan toplayan A Milli Takım'ımızda teknik direktör Şenol Güneş, A Milli Takım'da yaşanan korona virüs vakalarıyla ilgili açıklama yaptı ve hata yaptıklarını itiraf etti.

 

A Milli Takım'ın başında EURO 2020 A Grubu'nda İtalya, Galler ve İsviçre ile karşılaşacak olan Şenol Güneş, çok önemli açıklamalarda bulundu.

Letonya maçı sonrası Milli Takım'da birçok oyuncunun koronavirüse yakalanmasıyla ilgili konuşan Tecrübeli hoca, "Ne olur söylenenleri yerine getirerek hastalığı uzaklaştıralım kendimizden. Ne kadar dikkat edersek o kadar daha çabuk kavuşuruz. Hep şikâyet ederek, mazeretler bularak, olumsuz düşünerek çözüm üretemeyiz. Ben de bazı hatalar yapmış olabilirim ama inanın ki 2-3 ay hiç dışarı çıkmadım. Kampta oyuncularımızın çoğu hasta oldu. Bulaşıcılığı çok fazla. Ben kendimi de sorumlu hissediyorum. Nasıl kontrol edemedik? Pozitifi ayırıp devam ediyoruz, UEFA bunu istiyor." dedi.

"Muhtemel ki maçta pozitiftiler"

Şartlara uyum sağlarken hata yaptıklarını belirten Şenol Güneş, "Son maça çıkarken hastalar vardı, üçüncü maçta da hem hocalarımızda hem de oyuncularımızda sayı çoğaldı ama maç bittiğinde negatif çıkan oyuncularımız sonra pozitif oldular. Muhtemel ki maçta da pozitiftiler. Ne kadar tedbirlerimiz olsa da şartlara uyum sağlarken hatalar yaptık. Bu hataları da üzerimize alıyoruz. Kurallara uymak için baskı yapacağız birbirimize. Herkese iş düşüyor." dedi.

Mehmet Demirkol: Hükümetler değişir bu sistem değişmez!