Mehmet Demirkol: Hükümetler değişir bu sistem değişmez!

Mehmet Demirkol: Hükümetler değişir bu sistem değişmez!

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, spor gündemini değerlendirdi. Türkiye'de spor ile siyasetin iç içe olduğunu söyleyen Demirkol, 'hükümetler değişir ama bu kafa değişmez' dedi

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, futbol-siyaset ilişkisi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Siyasetin futbolun içine girmesinin asıl sebebinin futbolun siyaseti çağırması olduğunu söyleyen Demirkol, şu ifadelere yer verdi;

"Türkiye'de futbolun gelişme talebi yok"

Türkiye’de futbolda siyaset işin içine girer. Bu yüzden UEFA VE FIFA futbolun özerk olması için çok hassastır ama bunun tam olamayacağını bilirler. Siyasetin futbola girmesinin asıl sebebi siyasetin futbola girmesi değil futbolun siyaseti çağırmasıdır. 4 büyük kulübün borcuna baktığımızda rakamlar ortada. Bu kadar borcun varsa ve bu borçlardan kurtulmak istiyorsan devlete gideceksin. Türkiye’de futbolun gelişme talebi yok. Eğer futbolun gelişme talebi olsaydı bununla ilgili bir sistem kurar Kulüpler Birliği ve MYK kendi markalarını büyütürlerdi ve ligi yönetirlerdi. Futbol dünyasının böyle bir talebi ce çalışması yok. Devletin de böyle çalışmaları olmaz. İşi gücü yok futbol ile mi uğraşacak?

"Hükümetler değişir bu  kafa değişmez"

Sen gidip oraya “benim borcumu hallet, vergimi hallet” diyerek devleti işin içine çekmeye çalışırsan o da girer. 30 senedir futbolun siyasetini takip ediyorum her zaman bu vardı.

Türk futbolunu yönetenlerin, “biz bunu gerçek bir sektöre dönüştürelim, akıl koyalım” gibi bir insiyatif koyduğunu söyleyemeyiz. Sürekli suçu başka birilerine atmamak lazım. Hükümetler değişir bu kafa değişmez.” Dedi.