Okan Buruk, Guardiola ve Kloop'u Geride Bıraktı!

Okan Buruk, Guardiola ve Kloop'u Geride Bıraktı!
Okan Buruk, başarılı performansıyla Avrupa’nın 10 büyük liginde 1 sezondan fazla takım çalıştıran hocaların arasında Ancelotti, Guardiola, Klopp gibi isimleri geride bırakarak Avrupa’nın zirvesine oturdu.

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, sarı kırmızılı takımla yakaladığı puan ortalaması ile Avrupa'da da zirveye oturdu. Süper Lig'de şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerleyen Sarı-Kırmızılı kulübün hocası Okan Buruk, başarılı performansıyla da istatistikleri alt üst ediyor.

okan-buruk.jpg

OKAN BURUK AVRUPA'NIN DA ZİRVESİNDE

Takvimde yer alan habere göre; tecrübeli teknik hoca, Avrupa'nın 10 büyük liginde 1 sezondan fazla takım çalıştıran aktif teknik direktörler arasında yakaladığı 2.41'lik puan ortalaması ile Guardiola, Ancelotti, Klopp, Schimidt, Simeone (1.94) ve Arteta (1.99) ve Xabi Alonso (2.22) gibi teknik adamları geride bırakarak zirvede yerini aldı.

okan-buruk-rekor.webp

Deneyimli çalıştırıcıyı 2.34'lük puan ortalaması ile Manchester City'nin İspanyol teknik adamı Pep Guardiola takip ederken, listesinin 3. sırasında ise 2.30'luk ortalama ile Benfica'nın Alman hocası Roger Schmidt bulunuyor.

Listenin 4. basamağında Porto'nun Portekizli çalıştırıcısı Sergio Conceiçao (2.29) yer alırken 5. sırada ise 2.27'lik ortalama ile Real Madrid'in İtalyan antrenörü Carlo Ancelotti var.