MHK'nin yeni başkanı kim olacak?

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Serdar Tatlı’nın istifasının ardından yeni başkanın kim olacağı merak konusu oldu. Birçok ismin adı konuşulurken Mustafa Çulcu ismi ön plana çıkıyor.

Yayınlanma:
Güncelleme: 21 Ekim 2021 19:23
MHK'nin yeni başkanı kim olacak?

Süper Lig'de yeni sezonun ilk 9 haftası geride kalırken farklı kulüplerden yüksek sesle hakem eleştirilerinin yükselmesinin ardından TFF ile Kulüpler Birliği arasında dün kritik bir toplantı yapılmıştı. Bu toplantının ardından MHK Başkanı Serdar Tatlı, bugün öğle saatlerinde istifasını TFF yönetimine sundu.

MHK üyesi Metin Tokat da, iki gün önce istifa etmişti. TFF, Metin Tokat'ın yerine Ferhat Gündoğdu'nun atandığını açıklamıştı. Ağustos 2020'de Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı görevine gelen Serdar Tatlı'nın görev süresi, yaklaşık 14 ay sürdü.

Yeni MHK başkanı kim olacak?

Serdar Tatlı’nın istifasının ardından MHK Başkanlığına kimin geleceği sosyal medyada gündem oldu. Serdar Tatlı'dan boşalan koltuğa Mustafa Çulcu'nun getirilmesi bekleniyor.

Mustafa Çulcu kimdir?

1960 Balıkesir Gönen doğumlu olan Mustafa Çulcu, ilk, orta ve lise öğrenimini Balıkesir’de tamamladı. Daha sonra İzmir Hava Teknik Okulları Komutanlığı’nı kazanan Çulcu, buradan mezun olduktan sonra deniz astsubayı olarak Kocaeli’nde görev aldı. 1990 yılında subay olan ve 2002 yılında da deniz yüzbaşı rütbesiyle emekliliğini isteyen Çulcu, Türkiye Süper Ligi’nde 13 sezon 167 maç yöneterek Türk futbol hakemliği yaptı. Merkez Hakem Komitesi’nde başkanlık da yapan Mustafa Çulcu’nun Merkez Hakem Kurulu’nun yeni başkan adaylarından biri olacağı söylentiler arasında yer alıyor.