'MHK'nın İstifa Edeceğini Düşünüyordum'

'MHK'nın İstifa Edeceğini Düşünüyordum'
BEŞİKTAŞ Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, Gençlerbirliği'ni 1-0 mağlup ederek liderliğe yükseldikleri için mutlu olduklarını söyledi.Başakşehir Fatih Terim Stadı'nda oynanan maçın ardından basın mensuplarının...

BEŞİKTAŞ Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, Gençlerbirliği'ni 1-0 mağlup ederek liderliğe yükseldikleri için mutlu olduklarını söyledi.

Başakşehir Fatih Terim Stadı'nda oynanan maçın ardından basın mensuplarının orularını yanıtlayan Çebi, önemli bir galibiyet aldıklarını belirterek, "Bir Beşiktaşlı olarak çok neşeliyim, sevinçliyim, gururluyum ve keyifliyim. Allah devamını nasip eder inşallah. Yolumuz daha çok uzun, mücadeleye devam" dedi.

Galatasaray-Trabzonspor maçında yaşananların Türk futbolu için talihsizlik olduğunu ifade eden Ahmet Nur Çebi, "Ben MHK'nin bu konu nedeniyle istifa edeceğini düşünüyordum ama böyle bir sonuç çıkmamış, yanılmışım. Sadece günah keçisi hakemin seçilmesine de karşıyım. Bir hata varsa kurumun tamamen buna sahip çıkıp, hatayı da kabullenmesi lazım. Sadece birilerini günah keçisi ilan edip, diğerlerinin bu işlerden kurtulması doğru değil. MHK'ya karşı bir ön yargımız yok. Ben ön yargıyla yaklaşılmasına karşıyım. Taraftar olsak başka konuşabiliriz ama yöneticiyiz, her hakemin başımızın üstünde yeri var. Yeter ki biraz daha dikkatli olunsun, hatalar olmasın" şeklinde konuştu.

Hakem Deniz Ateş Bitnel'e kırmızı kart göstererek Türkiye'nin gündemine oturan Trabzonsporlu futbolcu Salih Dursun ile ilgili bir soruya da Çebi, "Kahraman ilan edilemez futbolcular, futbolcuların görevi mücadele etmektir. Yaptıkları mücadeleden takdir toplarlar ya da eleştirilirler. Sonuç itibarıyla hakemin yapmış olduğu hatalar çok büyük ancak tek başına kendisinin bu olaydan sorumlu tutulmasını yeterli bulmuyorum. Hayırlısı olsun, belki biz hatalı düşünüyoruz onlar daha üst düzeyde bakıyorlardır olaya. İnşallah bu hataları görüp, doğru kararlarla ligi tamamlarız" yanıtını verdi.

Fenerbahçe ile yapacakları derbi maça da değinen Ahmet Nur Çebi, "Gönlüm tabii ki oradan lider olarak dönmek istiyor. Sonuçta rakip takımımız, seyircisine, futbolcusuna saygı duymak zorundayız. Mücadele edelim, inşallah biz kazanırız" ifadesini kullandı.

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Metin Albayrak da çok önemli bir galibiyet aldıklarını vurgulayarak, "Çok mutluyuz. Bütün taraftarlarımızla, camiamızla kenetlendik, inandık, bu maça da çok iyi hazırlandık. Çok güzel bir futbolla 1-0 galip geldik. İlk önce buraya gelip bizi destekleyen taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Şenol hoca ve bütün futbolcularımıza teşekkür ediyorum. Çok güzel bir galibiyet aldık" dedi.

Albayrak, Türk futbolunun ilerlemesi için herkesin sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğini de belirterek, "Bizler ödevimizi iyi yapacağız, futbolcular oynayacak. Hakemlerin ön planda olmadığı futbolun ön planda olduğu günleri özlüyoruz. Herkes de onu istiyor. Dün akşamki maç bir mihenk taşı oldu. Biz hep aynı şeyi söylüyoruz. Biz hak etmediğimiz hiçbir şey istemiyoruz. Hakemler, adilane bir şekilde yönetsinler, gördüklerini çalsınlar. Cesurca her şeyi görsünler. Bununla ilgili zaten sizler de çok iyi biliyorsunuz, en çok canı yanan camia biziz. 2004 yılında 5 kırmızı kartlı olan maçı unutmuyoruz. Dün akşam da futbol ön planda olmadı. Biz Beşiktaş olarak hep mağdur olan tarafa doğru empati duyarız. O yüzden inşallah futbolun ön planda olduğu, hakemlerin konuşulmadığı maçlar izleriz. Bu da Kadıköy'e yansır. Kadıköy'de de centilmence, hakemin ön planda olmadığı, hak edenin kazandığı bir derbi olmasını arzu ediyoruz" diye konuştu.

BAŞKAN ORMAN "ÜÇLÜ" ÇEKTİRDİ

Bu arada Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, maçın ardından taraftarların isteği üzerine arabasının kapısını açarak, "üçlü" çektirdi.