Liverpool'un yıldızı darbenin ortasında kaldı!

Liverpool'un yıldızı darbenin ortasında kaldı!
2022 Dünya Kupası Elemeleri'nde Milli maç için Gine'ye giden futbolcular darbe nedeniyle ülkede mahsur kaldı. Gine'de meydana gelen darbede, aralarında Naby Keita, Achraf Hakimi gibi futbolcuların ülkede mahsur kaldığı ve futbolcuların dönüşü için kulüplerinin harekete geçtiği ifade edildi.

Dün Cumhurbaşkanı Alpha Conde’yi alıkoyduğu belirtilen bir grup askerin devlet televizyonu RTG’de darbe bildirisi okumasının ardından Fas-Gine maçı FIFA tarafından ertelenmişti.

Gine'deki darbe, Keita ve Liverpool'u vurdu. Milli maç için Gine'ye giden başarılı orta saha, kara ve hava sınırlarının kapatılmasıyla ülkede mahsur kaldı.

Gine’deki askeri darbeden, Fas’la oynanması planlanan 2022 Dünya Kupası eleme maçı için başkent Konakri’de bulunan ve aralarında Premier Lig’in yıldızlarının da olduğu milli futbolcular da etkilendi.

Liverpool forması giyen Gineli Naby Keita, Fas Milli Takımı kaptanı Wolves defansı Romain Saiss, QPR oyuncusu Faslı Ilias Chair, Watford’un Faslı orta saha oyuncusu Imran Louza ve sol beki Adam Masina ve PSG’nin sağ beki Faslı Achraf Hakimi darbe kaosunun ortasında kalan futbolcular arasında.

Gine milli takımı oyuncularının tam olarak nerede olduğu bilinmemekle birlikte ülkedeki istikrarsız duruma rağmen Keita’nın güvende ve iyi olduğu belirtildi.

Premier Lig ekibi Liverpool’un sözcüsü, Keita ile iletişim halinde olduklarını ve Liverpool’a güvenli bir şekilde getirmek için yetkililerle birlikte hareket ettiklerini söyledi.