Kartal'dan Fernandes Politikası

Kartal'dan Fernandes Politikası
Beşiktaş yönetimi değerini bulması durumunda yıldızlarıyla yolları ayıracak. Fernandes’teki hatasını tekrarlamak istemeyen Kartal; İngiltere, İspanya ve Fransa’dan teklifler alan Gökhan Töre ile Katar’dan talibi olan...

Beşiktaş yönetimi değerini bulması durumunda yıldızlarıyla yolları ayıracak.

 Fernandes’teki hatasını tekrarlamak istemeyen Kartal; İngiltere, İspanya ve Fransa’dan teklifler alan Gökhan Töre ile Katar’dan talibi olan Demba Ba’yı iyi bir rakam geldiği anda elden çıkaracak.

SEZONU 3. sırada bitiren ve teknik direktör Slaven Biliç ile devam etmeme kararı alan Beşiktaş takımın iki önemli yıldızıyla da vedalaşmaya hazırlanıyor. Bu isimlerin başında ise sezon başında Rubin Kazan’dan 4.5 milyon Euro’ya transfer edilen ve lig boyunca takımın en dikkat çeken performanslarından birine imza atan Gökhan Töre yer alıyor.

LİGDE 4 gol, 5 asist Avrupa’da ise 4 gol, 4 asistlik bir performansa imza atan Gökhan Töre, Beşiktaş’ın kaybettiği kritik Konya ve G.Saray maçlarında sakatlığını bahane ederek görev almadı. Genç futbolcunun geçen hafta sonu yapılan mali kongrede 2014’te alacaklarını tahsil edemediği gerekçesiyle kulüp hakkında icra takibi başlattığı ortaya çıktı.

İCRAYA VERDİ

ZOR günlerde sakatlığını ileri sürerek takımı yalnız bırakmasına ek olarak parasının ödenmediği için kulübü icraya verdiği ortaya çıkan Gökhan’ın bu hareketleri yönetim içinde de tartışma konusu. Son dönemde Fransa’dan Paris St. Germain, İspanya’dan Arda’nın da forma giydiği Atletico Madrid ve İngiltere’den West Ham United ile adı anılan Gökhan yaşanan bu olaylar da düşünüldüğünde iyi bir teklif gelmesi durumunda satılacak.

GÖKHAN’IN yanı sıra Beşiktaş’ta kariyerinin gol rekorunu kıran Demba Ba da değerini bulması durumunda satılacak. Daha önce Fernandes’e Lokomotif Moskova’dan gelen 12 milyon dolarlık teklifi kabul etmeyen siyah-beyazlılar aynı hatayı tekrarlamak istemezken, Gökhan ve Demba Ba satılarak kulübün kasasına önemli miktarda bir paranını girmesi sağlanacak. Ayrıca yine değerini bulması durumunda diğer oyuncularda da aynı strateji izlenecek.

Vatan