Galatasaray’ın Kader Günü!

Galatasaray’ın Kader Günü!
Galatasaray’ın UEFA’dan, Avrupa’dan men ceza alıp almayacağı bugün belli olacak. Sarı-kırmızılılar, Başkan Dursun Özbek yönetiminde UEFA’ya son kez savunmasını yapacak.Galatasaray için kader günü geldi çattı… Finansal...

Galatasaray’ın UEFA’dan, Avrupa’dan men ceza alıp almayacağı bugün belli olacak. Sarı-kırmızılılar, Başkan Dursun Özbek yönetiminde UEFA’ya son kez savunmasını yapacak.

Galatasaray için kader günü geldi çattı… Finansal Fair-Play kriterlerine uymadığı için UEFA’dan ceza alması gündemde bulunan sarı-kırmızılılarda Başkan Dursun Özbek bugün ekibiyle birlikte Nyon’a gitti. Bugün UEFA’ya karşı son savunmasını yapacak olan Başkan Özbek, istenen Avrupa’dan 1+1 men cezasını 0+2’ye indirmek, ya da ortadan kaldırmak istiyor.

UEFA DİKKATE ALACAKTIR

Avukat Dupont’la birlikte UEFA yetkililerini ikna etmeye çalışacak olan Özbek, havalimanında yaptığı açıklamada, “Buradan Galatasaray lehine bir sonuç çıkacaktır. Ben ümitliyim. UEFA’yı ikna edebileceğimizi düşünüyorum. Zararın azaldığını ve kâr noktasına geldiğimizi gösterdik. UEFA bunu dikkate alacaktır” ifadelerini kullandı. Bugün çıkacak karar, Galatasaray’ın geleceğine yön verecek.

CEZA GELİRSE TEMYİZ YOLU

Karar bugün açıklanacak ancak olası bir ceza gelmesi durumunda sarı-kırmızılılar temyize gitmeye hazırlanıyor. Bu da mart ayının ortasında kesin kararın açıklanacağı anlamına geliyor. Şunu da belirtmekte fayda var, bugüne kadar temyize gidip de başarılı olan takım çıkmadı… Ancak Burak’ın satışı ve bilekliklerden gelen para Galatasaray’ın en büyük kozu olacak.

AMKSpor