Galatasaray'da sezon sonu 2 ayrılık kapıda!

Galatasaray'da sezon sonu 2 ayrılık kapıda!
Sportoto Süper Lig'te yoluna dolu dizgin devam eden Galatasaray'da sezon sonu iki ayrılık bekleniyor.

Ajansspor'dan Salim Manav'ın haberine göre Ankaragücü, sezon başında Galatasaray'dan kiraladığı Taylan Antalyalı ve Emre Kılınç'ın bonservislerini almak için harekete geçti.

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'e Taylan Antalyalı ve Emre Kılınç'ın bonservisini almak isteklerini sözlü bir şekilde iletti. Taraflar önümüzdeki günlerde İstanbul'da yeniden görüşecek.

emretaylan.webp

Guardiola'dan Taylan övgüsü

Galatasaray'ın eski teknik direktörü Domenec Torrent, geçtimiz hafta yaptığı açıklamada Barcelona ile oynanan UEFA Avrupa Ligi son 16 turu maçlarından sonra Manchester City Menajeri Pep Guardiola'nın kendisini aradığını ve tebrik ettiğini söyledi. Torrent ayrıca Guardiola'nın Taylan Antalya'yı çok beğendiğini söyleyerek, "Guardiola, Barcelona maçından sonra beni aradı tebrik etti. Ayrıca Taylan için 'Kim bu oyuncu, çok beğendim. Dikkatimi çekti. Marcao ve Nelsson'u da çok beğendim' dedi." ifadelerini kullanmıştı.

Taylan Antalyalı 20 maçta 2 gol ile 2 asist yaptı ve 4 gole katkı sundu. Emre Kılınç ise 21 karşılaşmada 2 defa rakip fileleri havalandırdı ve 4 kez de gol pası hazırladı. Taylan'ın Haziran 2026, Emre'nin ise Haziran 2024'e kadar Galatasaray ile sözleşmesi bulunuyor.