Galatasaray Avrupa'daki tüm takımları geride bıraktı!

Galatasaray Avrupa'daki tüm takımları geride bıraktı!
Üst üste 14 maçtır kazanan Galatasaray, Avrupa'da bu sezonun en uzun galibiyet elde etti. Öte yandan 17 maçtır tüm kulvarlarda mağlubiyet yüzü görmeyen Aslan, bu alanda da Avrupa'daki tüm takımları geride bıraktı!

Bu sezon adım adım şampiyonluğa giden ve uzun süredir puan kaybı yaşamayan Galatasaray, önceki gün tarihi bir rekora daha imza attı. Kasımpaşa maçından 1-0’lık zaferle ayrılan Aslan, üst üste 14. galibiyetini aldı. Cim Bom böylece Süper Lig tarihinde üst üste en çok kazanan takım unvanını Beşiktaş’ın elinden aldı. Bundan önceki seri 1959- 1960 sezonunda 13 maç kazanan Beşiktaş’a aitti. Bu arada Cim Bom, sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da rekorları kırdı. Ligde 14 maçlık galibiyet serisi bulunan Sarı- Kırmızılılar, bu alanda bu sezon Avrupa’nın zirvesinde yer aldı.

okanburuk.jpg

Galatasaray'ı geçebilen yok

Yani tüm kıtada Aslan’dan fazla maç kazanan takım yok! Ayrıca tüm kulvarlar baz alındığında Okan Buruk’un öğrencileri, 17 maçtır tek bir yenilgi yüzü bile görmedi. Yine Avrupa baz alındığında yenilmezlik serisi konusunda Galatasaray’dan iyisi yok.