Fatih Terim: Çok iyi bir Galatasaray gördüm

Fatih Terim: Çok iyi bir Galatasaray gördüm
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, UEFA Avrupa Ligi'nde Lazio'yu 1-0 mağlup ettikleri maçın ardından konuştu.

UEFA Avrupa Ligi'nde Lazio'yu 1-0 mağlup eden Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim, maç sonunda açıklamalarda bulundu.

Karşılaşmayı değerlendiren Fatih Terim, şunları söyledi:

“Rakibimizi iyi analiz ettiğimiz düşünüyorum. Lazio çok güçlü bir ekip. Her zaman her şeyi yapabilecek bir takım. Bekleyerek ya da kendi sahamıza kapanarak Lazio’yu rahatsız etmenin mümkün olmadığını biliyorduk. Baskıyla başladık. Rakibi hataya zorladık. Birkaç top da kaptık. Lazio’nun üzerimize rahat gelmesini engelledik. Bir saatte gördüğüm Galatasaray çok çok iyiydi. Takım boyunu kısa tutarak rakibimize pozisyon vermedik. Üç puanla başlamak çok güzel bir şey… Uzun süre sonra seyircimizle ilk defa birlikte olduğumuz Ali Sami Yen’de galibiyetle başlamak çok önemli… Takımın ritmine katkıda bulundular. Maçın sonuna doğru skoru korumayı bildik. İlk haftaya lider girmiş olduk.”

Gruptaki şanslarını da değerlendiren Fatih Terim, “Grup herkesin her şeyi yapabileceği bir grup… İkinci maçımız Marsilya’da… Çok iyi bir takım… Zor geçecek. Oynayacağımız hiçbir maç kolay geçmeyecek. Bu oyun, bu konsantrasyon bizi gruptan çıkmaya götürür. Aksi takdirde zor olur” dedi.