Ersan Gülüm Transferinden 1 Milyon 400 Bin Euro Alacak

Ersan Gülüm Transferinden 1 Milyon 400 Bin Euro Alacak
Beşiktaş, Ersan Adem Gülüm'ü 7 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Çin kulübü Hebei China Fortune'a sattı. Siyah-Beyazlıların, Ersan'ı bir önceki kulübü Adanaspor'a bu paranın yüzde 20'si olan 1 milyon 400 bin euro'yu...

Beşiktaş, Ersan Adem Gülüm'ü 7 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Çin kulübü Hebei China Fortune'a sattı. Siyah-Beyazlıların, Ersan'ı bir önceki kulübü Adanaspor'a bu paranın yüzde 20'si olan 1 milyon 400 bin euro'yu ödemesi gerektiği ortaya çıktı.

Ara transfer döneminin tamamlanmasının ardından Siyah-Beyazlılara piyango vurdu. Hebei China Fortune, sürpriz bir teklif yaparak Ersan Adem Gülüm'ü istedi. Yönetimden onay çıktı ve 28 yaşındaki stoper 7 milyon euro bonservis bedeli karşılığında Çin'in yolunu tuttu.

Bu transferin sadece Beşiktaş'ın değil, Ersan'ın bir önceki kulübü Adanaspor'un da kasasına katkı sağlayacağı ortaya çıktı.

2010 yılında, Ersan Gülüm'ün Beşiktaş'a transferi sırasında iki kulüp arasında özel bir sözleşme yapıldı ve oyuncunun transferi durumunda bonservis bedelinin yüzde 20'sini Adanaspor'un alması kararlaştırıldı.

Yani Adanaspor, 6 yıl önce gönderdiği eski futbolcusu sayesinde 1 milyon 400 bin Euro'luk kazanç elde etti.

sporalemi.com.tr