N'Skala hakkında yeni açıklama: Hayati tehlikesi yok

N'Skala hakkında yeni açıklama: Hayati tehlikesi yok
Beşiktaş'ın Gaziantep ile oynadığı maçta fenalaşarak kendini yere bırakan Fabrice N'Sakala, saha içine giren ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Süper Lig'in 2'nci haftasında oynanan Gaziantep FK - Beşiktaş karşılaşmasında siyah beyazlı futbolcu Fabrice N'Sakala hastaneye kaldırıldı.

Müsabakanın 71'inci dakikasında topsuz alanda kendisini yere bırakan N'Sakala için oyun durduruldu. Beşiktaş'ın sağlık ekibi hızlı bir şekilde sahaya girerek oyuncuya müdahale etti.

Saha içindeki müdahalenin tam olarak yeterli olmaması nedeniyle sahaya ambulans çağrılırken, 31 yaşındaki oyuncu ambulansa bindirilerek hastaneye kaldırıldı.

Maçın spikerinden ilk bilgi

Maçın spikeri Özkan Öztürk: "İyi haberi verelim. N'Sakala nefes alıyor. Hemen hastaneye götürülüyor. Şu an için nefes alışverişinde bir sorun yok" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'tan ilk açıklama

Beşiktaş kulübü olayla ilgili olarak "Futbol Takımımızın Gaziantep FK ile oynadığı müsabakada yaşadığı rahatsızlık nedeniyle oyuna devam edemeyen Fabrice Nsakala, bilinci açık bir şekilde tedbir amacıyla hastaneye sevk edilmiştir" açıklamasında bulundu.

ekran-resmi-2021-08-22-00-15-00.png

'Hayati tehlikesi yok'

Fabrice N'Sakala hakkında canlı yayında bilgi veren yayıncı kuruluşun muhabiri Gürler Akgün, Beşiktaş İletişim Başkanı Bülent Ülgen'den son bilgileri aldı. Ülgen, "Solunum güçlüğü ve iletişim güçlüğü yok. Etrafıyla konuşuyor. Herhangi bir hayati tehlikesi yok" dedi.