Beşiktaşlı Pjanic tam 12 kilometre koştu

Beşiktaşlı Pjanic tam 12 kilometre koştu
Beşiktaş ve Dortmund arasında oynanan karşılaşmadaki koşu mesafeleri belli oldu. "Koşmuyor" yakıştırmaları yapılan yeni transfer Pjanic'in Josef'le birlikte 12 kilometre mesafe kat etmesi dikkat çekti.

Beşiktaş , Şampiyonlar Ligi grup aşaması ilk maçında sahasında Borussia Dortmund ile karşılaştı ve 2-1 kaybetti. Maç boyunca rakibiyle önemli bir mücadeleye giren Sergen Yalçın'ın ekibi, 114.7 km mesafe kat etti. Beşiktaş böylece son 8 sezonda Türk takımları içinde Şampiyonlar Ligi'nde bir maçta en çok koşan / en çok mesafe kat eden Türk takımı oldu.

Pjanıc'ten 12 kilometre

Dortmund'dan Dahoud, 12,5 kilometre ile bu istatistikte sahanın en iyisi oldu. Ardından Beşiktaş'ın yeni yıldızı Pjanic ve Josef de Souza da müsabakada 12'şer kilometre koştu.

En çok koşan oyuncular

Dahoud (12,5 km)
Pjanic (12 km)
Josef (12 km)
Reus (12 km)

Beşiktaş'ta Montero 10.7 km, Rosier ise 10.6 km ile bu isimleri takip etti. Sergen Yalçın geçtiğimiz günlerde, "115 km ve üstü koşu mesafesini zorlamamız gerekiyor. Burada başarılı olmak için Süper Lig 'de sergilenen performansın çok üzerine çıkmamız gerekiyor" ifadelerini kullanmıştı.