Çebi: Puan durumu gözden geçirilmeli

Çebi: Puan durumu gözden geçirilmeli
Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin ligden çekilen takımlarla oynanmayan maçlarla ilgili itirazı devam ediyor. Çebi, sezonun play-off ile devam etmesi yönünde girişimleri olmadığını ifade etti. Ligden çekilen takımlar ile oynanan maçların yeniden değerlendirilmesi hususuna değinen Çebi “TFF, oynanamayan maçlara dair aldığı puan kararını gözden geçirmeli” dedi.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, ’Bırakmam Seni Türkiyem’ kampanyası çerçevesinde Vodafone Park’ta basın toplantısı düzenledi. Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra yardımlar konusunda Türk halkının birlik ve beraberlik içinde olduğunu söyleyen Ahmet Nur Çebi, “Bu çok uzun süreli bir iştir. Unutmamalıyız, bırakmamalıyız. ‘Bırakmam Seni Türkiyem’ kampanyasıyla depremlerden zarar gören ailelere destek olmaya gayret edeceğiz. Beşiktaş olarak, sivil toplam örgütü olarak elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz, durmayacağız” şeklinde konuştu.

Başkan Ahmet Nur Çebi projeye yönetim kurulu olarak 10 milyon TL bağışladıkları açıkladı. Çebi, en az 6 bölgeye 6 okul yapmayı planladıklarını da söyledi

Başkan Çebi, futbol gündemini de değerlendirdi. Süper Lig’de hakemlerin değişmesi gerektiğini ifade eden Başkan Çebi “Hakemlerle ilgili görüşlerimde hiçbir değişiklik yok. Seneler evvel ne söylediysem aynısını söylemeye devam ettim. Hakemler yenilenmeli. Genç arkadaşlarımız gelmeli dedim. Bunlarla ilgili aksiyon alındı, sonra vazgeçildi” dedi.

Son dönemde ligde play-off sistemi uygulanmasını istediklerin yönündeki iddialara da cevap veren Çebi “Play-off ile ilgili ne yazılı ne sözlü bir konuşmamız söz konusu olmuştur. Herhangi bir talebimiz bir açıklamamız olmadı. Ne hikmetse Beşiktaş ve şahsım üzerinden gerginlik yaratabilecek konuları birileri dile getiriyor. Ben, o konuya soru üzerine cevap verdim. O soruya verdiğimiz cevabın haklılığı ortaya çıktı. TFF, oynanamayan maçlara dair aldığı puan kararını gözden geçirmeli” diye konuştu.