Bengisu Erçetin ve Zehra Erdem Avrupa Şampiyonu Oldu

Bengisu Erçetin ve Zehra Erdem Avrupa Şampiyonu Oldu
Rusya’da yapılan U 15 Yaş Badminton Avrupa Şampiyonasında Erzincanlı badmintoncular Bengisu Erçetin ve Zehra Erdem çift kızlarda Avrupa Şampiyonu oldu.Rusya'da yapılan U 15 Yaş Badminton Avrupa Şampiyonasında Erzincanlı badmintoncular...

Rusya’da yapılan U 15 Yaş Badminton Avrupa Şampiyonasında Erzincanlı badmintoncular Bengisu Erçetin ve Zehra Erdem çift kızlarda Avrupa Şampiyonu oldu.

Rusya'da yapılan U 15 Yaş Badminton Avrupa Şampiyonasında Erzincanlı badmintoncular Bengisu Erçetin ve Zehra Erdem çift kızlarda Avrupa Şampiyonu oldu. Rusya'nın Kazan şehrinde 19-21 Şubat 2016 tarihleri arasında yapılan U 15 Yaş Badminton Avrupa Şampiyonasına Türk Milli Takımı damgasını vurdu. Şampiyonada Erzincanlı badmintoncular Bengisu Erçetin ve Zehra Erdem çift kızlarda Avrupa Şampiyonu olarak adlarını tarihe altın harflerle yazdırdılar. Şampiyonada ayrıca Bengisu Erçetin tek bayanlar kategorisinde Avrupa üçüncüsü oldu. Şampiyonanın ardından sevinçlerini Türk Bayrağı açarak gösteren Milli Takım sporcuları ülkemize haklı bir gurur daha yaşattılar. Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik sosyal medya üzerinden şampiyon olan sporcuları ve antrenörleri tebrik ederek; " Bir çok ülkeyi dize getirerek Şampiyon olan sporcularımız Bengisu Erçetin ve Zehra Erdem'i tebrik ederim Antrenörleri Murat Sönmez ve Uğur Erçetin'e gösterdikleri özverili çalışmalarından dolayı, ülkemizin bayrağını en üstte göndere çektirdikleri için bizleri ve tüm Türkiye'yi gururlandırdıkları için Türkiye adına şükranlarımı sunarım. Teşekkürler can arkadaşlarım. Helal olsun size." İfadelerini kullandı.