"Başakşehir çalıntı bir kulüptür!"

"Başakşehir çalıntı bir kulüptür!"
Başakşehir'in kurucu başkanı Nurettin Sözen, Medipol Başakşehir'in şampiyonluğuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Medipol Başakşehir'in köklerini atan eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Nurettin Sözen, Medipol Başakşehir'in şampiyonluğuna ilişkin Sözcü'den Ömrüm Kaya'ya konuştu. 

"Teknik heyeti ve futbolcuları kutluyorum, yöneticilerini kutlamıyorum. Ben İstanbul Büyükşehir Belediye Spor’u kurdum, bu da onun futbol takımıydı. Belli amaçlarla kurulmuş bir kulüp gibi büyükşehirden koparıldı." ifadesini kullanan Sözen, açıklamalarda bulundu.

Sözen şöyle konuştu:

“Başakşehir teknik heyetini ve futbolcularını kutluyorum, yöneticilerini kutlamıyorum. Başakşehir'in -bu kelimeyi pek sevmem ama- çalıntı bir kulüp olduğunu söylemek mecburiyetindeyim. Ben İstanbul Büyükşehir Belediye Spor'u, bakanlıktaki bir yakınım vasıtasıyla kurdum. Türkiye'nin en büyük spor kulübüydü. 20 dalda sporcuları vardı, federeydi. Liglerde görev yapıyorlardı. Ve Büyükşehir Belediye Spor Kulübü'nün futbol takımıydı bu.

Belediye meclisinden, yönetim kurulundan karar almadan Başakşehir Futbol Kulübü kuruldu. Yani o kulüp, Başakşehir olarak ilan edildi. Şimdi de söyleniyor ki Katarlılara, Uzak Doğululara satılacak; hiçbir kamu kuruluşuna değil… Hani büyükşehirden koparır da Başakşehir Belediyesi'ne veya devletin bir kamu kuruluşuna bağlarsınız. Hayır! Sadece işadamlarının görev yaptığı, belli amaçlarla kurulmuş bir kulüp gibi büyükşehirden koparıldı."

Erdoğan sahip çıkmadı

"Başakşehir FK'yı kimin kurduğu belli değil… Piyasada iyi bilinen bazı işadamlarının kurduğu bir gerçek. Sayın Erdoğan da bunu Büyükşehir'den koparıp verilmesine göz yuman bir yönetici. Bana göre durum bu. Kendisinin kurmuş olması mecazi manada doğrudur."
 

Etiketler :