Arda’daki Gizli Gerçek Ortaya Çıktı!

Arda’daki Gizli Gerçek Ortaya Çıktı!
İspanya'da Arda Turan ile Atletico Madrid arasındaki iplerin kopmasının yankıları devam ediyor.Atletico Madrid teknik yönetiminin milli futbolcumuzu fiziki yetersizlikten dolayı gönderme kararı aldığını savunan Marca Gazetesi buna...

İspanya'da Arda Turan ile Atletico Madrid arasındaki iplerin kopmasının yankıları devam ediyor.

Atletico Madrid teknik yönetiminin milli futbolcumuzu fiziki yetersizlikten dolayı gönderme kararı aldığını savunan Marca Gazetesi buna delil olarak Arda’nın bir performans grafiğini yayınladı.

Gazete; “La Liga’da kırmızı-beyazlı 9 futbolcu Arda’dan daha fazla koşmuş” başlıklı yayınladığı haberinde Arda Turan’ın maç başına sadece 8.7 kilometre koştuğunu bu performansın teknik heyet tarafından yetersiz bulunduğunu belirtti. Arda’nın La Liga’da forma giydiği tüm maçlarda koştuğu kilometre sayısı ise 287.42 olarak açıklandı.

Marca Gazetesi, Simeone’nin takımda koşan oyuncu istiyorum açıklamalarında yer veren gazete milli futbolcumuzun ortalamaların gerisinde kaldığını iddia etti.

İspanya’nın en önemli spor gazetelerinden biri olan Marca daha önce de yayınladığı bir haberinde Arda’nın Atletico’da daha fazla koşmamak için kendisine takım aramaya başladığını ileri sürerek bu durumdan rahatsız olan Arjantinli Teknik Adam’ın Türk futbolcunun gitmesine yeşil ışık yaktığını duyurmuştu.