Antalyaspor'dan Müzik Açıklaması

Antalyaspor'un Fenerbahçe'yi 4-2 yendiği maçta, Nuri Alço'nun oynadığı filmlerde kullanılan 'The End' müziğinin statta çalınmasıyla ilgili eleştirilere yanıt veren Asbaşkan Hasan Ali Ceylan, "Fenerbahçe'ye karşı bir imada...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Antalyaspor'dan Müzik Açıklaması

Antalyaspor'un Fenerbahçe'yi 4-2 yendiği maçta, Nuri Alço'nun oynadığı filmlerde kullanılan 'The End' müziğinin statta çalınmasıyla ilgili eleştirilere yanıt veren Asbaşkan Hasan Ali Ceylan, "Fenerbahçe'ye karşı bir imada bulunmadık. Bu skora dayalı çalınan bir müzik değil" dedi.

Antalyaspor'un Fenerbahçe ile 5 Şubat Cuma günü Antalya Arena'da oynadığı maçta, stat hoparlöründen çalınan, ABD'li yönetmen John Carpenter'in 1976 yılında çektiği 'Assault on Precinct 13' filminin 'The End' adlı müziği tartışma konusu oldu.

Yeşilçam filmlerinde kötü adam karakteriyle tanınan Nuri Alço'nun yer aldığı tecavüz sahnelerinde kullanılan müzik, Fenerbahçe maçında Antalyaspor'un attığı 4'üncü golden sonra çalındı. Antalyaspor'un 4-2 kazandığı maçın sonrasında da kırmızı beyazlı taraftarlar, 'Nuri Alço Operasyon' olarak bilinen müzikle büyük sevinç yaşadı.

TARAFTARIN TALEBİ

Antalyaspor taraftar gruplarının Fenerbahçe maçı öncesi talebi üzerine kulüp idarecileri tarafından müziğin çalınmasına karar verildiği öğrenildi. Antalyaspor Kulübü Asbaşkanı Hasan Ali Ceylan, "Fenerbahçe'ye karşı bir imada bulunmadık. Kötü niyetli bir çalışma olduğunu düşünmüyoruz. Bu skora dayalı çalınan bir müzik değil. Bu sonuçta bir müzik, spor da bir eğlence, kimseyi kırmak, incitmek amacımız yok."

ALDIĞIMIZ GALİBİYETİN ÖNEMİ FENERBAHÇE TAKIMININ BÜYÜKLÜĞÜNDEN GELİYOR

"Bizim aldığımız galibiyetin önemi de Fenerbahçe takımının büyüklüğünden geliyor. Maçta çok iyi oynayıp hak ederek galibiyet elde ettik. Bu galibiyetin farklı ve önemi olmayan konularla önemsizleştirilmemesi lazım" diye konuştu.

'THE END'

Türkçe'ye '13. Bölgeye Saldırı' şeklinde çevrilen gerilim ve korku filmi ABD'de beklenen gişeyi yapamadı. Türkiye'de ise VHS furyasının yaşandığı 1980'li yılların başında film kiralama şirketlerinde bu film en çok kiralananlar listesinde ilk sıraya yükseldi. Türk sinemasında bu müzik ise genellikle Nuri Alço'nun yer aldığı filmlerde kullanıldı.