20 yaşında paket taşıyordu, 30 yaşında şampiyonluğa taşıyor

Şampiyonlar Ligi B Grubu'nda Atletico Madrid, Milan'ı ağırlarken, İspanyol ekibini yıkan Messias'ın hikayesi bir kez daha gündem oldu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 25 Kasım 2021 14:13
20 yaşında paket taşıyordu, 30 yaşında şampiyonluğa taşıyor

Şampiyonlar Ligi B Grubu'nda Milan, deplasmanda Atletico Madrid'i 1-0 yenmeyi başardı. İtalyan ekibinin galibiyet golü 87'nci dakikada Junior Messias'tan geldi.

Junior Messias'ın performansı ardından başarı hikayesi de bir kez daha gündeme geldi.

Kuryelik yaptı

2011 yılında 20 yaşındayken karısı ve çocuğu ile Torino'ya göç eden Messias, kuryelik yapmaya başladı. Boş zamanlarında amatör olarak futbol oynayan Messias, eski Torino oyuncusu ve yöneticisi Ezio Rossi tarafından keşfedildi.

Messias'ın takımı Gozzano, 17-18'de Serie C bileti aldı. Brezilyalı oyuncu, Serie C'deki ilk maçına Gozzano formasıyla 23 Eylül 2018'de Cuneo'ya karşı bir maçta çıktı.

27 yaşında ilk maç

Messias böylece, kariyerindeki ilk profesyonel maçına 27 yaşında çıkmış oldu. Serie B'deki ilk maçına ise 24 Ağustos 2019'da Cosenza'ya karşı Crotone formasıyla çıktı.

Takımı ile Serie A bileti alan Messias, Serie A'daki ilk golünü 25 Ekim 2020'de Cagliari'ye atmayı başardı.

30 yaşındaki oyuncu, bu sezonun başında ise kiralık olarak Milan'ın yolunu tuttu. Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez forma giyen Messias, Atletico Madrid'i yıkan golün de sahibi oldu. Messias dünkü golü için "Hayatımda yaptığım en önemli şeydi" ifadelerini kullandı.