Skandal görüntüler: Dönerler böyle paketleniyormuş!

Bir TikTok videosunda, hazır dönelerin paketlenme sürecinde çekilen görüntüler ortaya çıktı. Çalışanlar maskesiz biçimde, dönerleri ağızlarına götürerek adeta klip çekiyor.

Sosyal medyada “denetle!” adlı bir hesaptan skandal görüntüler paylaşıldı. Paylaşılan TikTok videosunda bir döner işletmesi çalışanlarının maske takmadığı ve dönerleri adeta ağızlarına götürerek klip çektikleri görüldü. Sosyal medya hesabı videoyu, “Bir hazır döner işletmesinde çekilmiş bu video; gıda güvenliği konusunda Tiktok’un önemini bir kez daha ortaya koyuyor. Videoda dönerlerin paketlere dolum yapıldığı süreçte yaşananlar görünüyor” mesajıyla paylaştı.

Daha önce de TikTok’tan yayılan görüntüler nedeniyle hijyen konusu gündem olmuş ve videoyu çekenler gözaltına alınmıştı.

Bakanlık suç duyurusunda bulundu

Söz konusu görüntülere ilişkin açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanlığı, suç duyurusunda bulunulduğunu bildirdi. Açıklamada, TikTok üzerinden yapılan paylaşım sonucu, toplumda infiali neden olan Kırklarelindeki söz konusu işletme tespit edilmiş, denetimler yapılmış, 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu kapsamında gerekli cezai işlemler uygulanmış ve Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur" denildi.