Rasim Ozan Kütahyalı Beyaz TV'ye çıktı, Boşnaklar isyan etti

Rasim Ozan Kütahyalı Beyaz TV'ye çıktı, Boşnaklar isyan etti
Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek'in kanalı Beyaz TV'de bir televizyon programına çıkan Rasim Ozan Kütahyalı'ya Boşnaklar büyük bir tepki gösterdi.

Rasim Ozan Kütahyalı, uzun bir aradan sonra Beyaz TV'ye çıktı. Boşnaklara yönelik ırkçı ve cinsiyetçi sözlerinden dolayı tepki çeken Kütahyalı, yorumcusu olduğu Beyaz Futbol'dan ayrılmış ve hakkında dava açılmıştı. Uzun bir süre ekranda olmayan Kütahyalı'nın Beyaz Futbol programına da geri döneceği söylentileri üzerine Boşnaklar sosyal medyadan kampanya başlattı.

Sosyal medyada, “Beyaz TV'de bu sabah Boşnaklara ırkçılık yapan Rasim Ozan Kütahyalı ekranlardaydı. Boşnak camiası olarak hiçbir yerde görmek istemiyoruz. #BoşnaklarROKuİstemiyor” mesajı paylaşıldı.

Kütahyalı’nın 'Beyaz Futbol' programında yeniden yer alacağı iddiası üzerine de Boşnaklar, “Beyaz Futbol program sunucusu Ahmet Çakar ve Beyaz Futbol resmi sayfası ne demek istiyor? Biz Boşnaklara yönelik hakaret eden ırkçı Rasim Ozan Kütahyalı Beyaz Futbol'a mı dönüyor? Boşnak camiası olarak görmek istemiyoruz” açıklamasında bulundu.

Beyaz TV'nin önünde yapılan basın açıklamasında Osman Gökçek'in sözünü tutmadığı belirtilirken şunlar söylendi:

"Türk ve Müslüman kadınlarımıza aşağılık ithamlarda bulunmuş ve Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerince cezası onaylanmış kişiyi, Osman Gökçek'in bize şerefi üzerine söz vermesinden iki yıl sonra bugün aynı programa çıkarmasını kınıyoruz."

Etiketler :