Polisle yolcu arasında 'maske' kavgası - VİDEO

İngiltere’nin Liverpool kentinde trende yolculuk ettiği esnada bir yolcu ile polis arasında tartışma çıktı. Maske takmayan ve takmayı reddeden yolcu ile polis arasında fiziksel arbede de yaşandı.

İngiltere’nin Liverpool kentinde bulunan Lime Street İstasyonu’nda 2 Ağustos’ta meydana gelen olayda 34 yaşındaki yolcu Anthony Baldwin, maske takmayı reddetti.

İngiliz Ulaştırma Polisi, maske takmayan yolcuyu uyardı. Baldwin polise maske takmaktan muaf olduğunu ve takmayacağını belirtti. Polis ise Baldwin’i elindeki biber gazını göstererek trenden indirmeye çalıştı.

Baldwin, olaydan sonra İngiliz basınına 5 yıl önce babasının ölümünden sonra şiddetli kaygı bozukluğu tanısı konulduğunu ve polis minibüsünün arkasında panik atak geçirdiğini ileri sürdü. Ancak görüntülerde Baldwin’in polise herhangi bir belge gösterdiği görülmüyor. İngiliz hükûmetince açıklanan koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu taşımalarda maske takma kuralından muaf tutulabilecek koşullar arasında kaygı bozukluğu da bulunuyor.

Dünya