Onursal Adıgüzel'den AKP'lilere: Siz neden ahlaksız olduğunuzu düşündünüz ki?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Ahlaksızlar bir tarafta" sözlerini AKP'liler üzerine alınınca Onursal Adıgüzel, "Siz neden ahlaksız olduğunuzu düşündünüz ki?” diye yanıt verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Halk TV’de Suat Toktaş’ın sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu’nun, “Garibanların hakkını savunan, ahlaklı olan bir siyaset anlayışıyla Türkiye’yi buradan çıkarmak istiyoruz. Ahlaksızlar bir tarafta kardeşim. Ahlaklı olanlar da burada, bunların tamamı demokrasiyi savunuyor” sözlerine AKP’lilerden tepki yağdı.

Eski futbolcu AKP Milletvekili Alpay Özalan, “Ağzından çıkanı kulağı duymayan, hadsizin önde gideni ama utanmadan ‘Ben ötekileştirmeye karşıyım, herkese saygılıyım’ diyor” diye tepki verdi.

AKP İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak ise, “Siyasette küfür, yalan ve çirkeflikle ahlaksızlığın kitabını yazanlar, şimdi de Cumhur İttifakına ahlaksızlar dedi. Onlara cevap vermeye gerek yok. Çünkü yaptıkları siyasetin ne olduğunu ‘Türkiye’de namussuz siyaset eksik, bunu yapacağız’ diyerek bizzat kendileri söylemişti” ifadelerini kullandı.

Bunların yanında iktidara yakın başka isimler ve medya kuruluşları da bu ifadelere tepki gösterdi.

Onursal Adıgüzel: Siz neden ahlaksız olduğunuzu düşündünüz ki?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, sosyal medya hesabından bir video yayımlayarak, “Genel Başkanımız “ahlaksızlar bir tarafta, ahlaklı olanlar bir tarafta. Bunların tamamı demokrasiyi savunuyor” dedi. AKP’nin vekilleri ve medyası ooww bize 'ahlaksız' dedi diye yaygara yapmaya başladı. Siz neden ahlaksız olduğunuzu düşündünüz ki?” ifadelerini kullandı.

Etiketler :