Mezar taşı ustası maske takmayanlara teşekkür etti

Mezar taşı ustası maske takmayanlara teşekkür etti

Mezar taşı ustası Alaattin Yılmaz, hediye olarak dağıttığı çakmakların üzerine "Maske takmadığınız için teşekkür ederiz" ve "Sigara içtiğiniz için teşekkür ederiz" yazdırdı.

Konya'da mezar taşı ustası olarak çalışan Alaattin Yılmaz, her yıl farklı mesajlar ile hazırladığı hediyelere bir yenisini ekledi. Koronavirüs pandemisi nedeniyle kullanılması gereken maskelerin düzgün kullanılmadığı, sokakta sigara içmek için maskenin çene altına indirildiği ya da burun açıkta bırakılarak kullanıldığı görüntülerine çok sık karşılaşmıştık. Bunun üzerine tüm Türkiye'de kamusal alanlarda sigara içme yasağı gelmişti.

Bu yıl buna göre hediyeler hazırlayan ve çakmaklara ‘Maske takmadığınız için teşekkür ederiz’ ve ‘Sigara içtiğiniz için teşekkür ederiz’ yazdıran Yılmaz, dükkanına maske takmadan gelenlerin maske takarak gittiğini söyledi.

Yılmaz şöyle anlattı: "Şaka amacıyla o yazıları yazdık. Hem milleti bilinçlendirelim hem de ‘sigara içmeyin, maske takın’ anlamında biraz korkutalım amaçlı bir reklam düşündük. Bu da arkadaşların arasında tutulunca komik bir durum oldu. İstanbul’dan arayan oldu ‘abi sen gerçekten mezar taşçısı mısın’ diyerek. Çakmak yollamamı istedi, yollayayım dedim ben de. Niye yazdın dedi bende maske takın sigara içmeyin dedim. Yani biz milleti teşvik ediyoruz aslında. Çakmağın altında özellikle mezar taşları yazıyor ya, o yüzden maske takmadığınız zaman direkt mezarlığa, takarsanız yaşıyorsunuz demek istiyoruz"