Mayolu defile yok: 'Almanya Güzellik Yarışması'nı 2 çocuk annesi Anja Kallenbach kazandı

Mayolu defile yok: 'Almanya Güzellik Yarışması'nı 2 çocuk annesi Anja Kallenbach kazandı

'Miss Germany’de bu yıl birinci 33 yaşındaki iki çocuk annesi Anja Kallenbach oldu.

Geçtiğimiz yıl Miss Germany organizasyonunun belirlediği yeni güzellik yarışması kriterleri, ‘Aile ve Ev’, ‘Seyahat ve Doğa’, ‘Aktivite ve Sağlık’, ‘Bakım ve Güzellik’, ‘Yaratıcılık ve Girişimci Ruh’, ‘Tarz ve Moda’, ‘Yemek Kültürü’ ve ‘Sosyal Angajman’ olmuştu.

 

Hürriyet'ten Murat Tosun'un haberine göre, Bu yıl finalistler arasında obez insanların dışlanmasına karşı mücadele eden, cinsel saldırı mağduru, ‘Yehova’nın Şahitleri’ tarikatından kaçan ve hatta bağırsak ameliyatı geçirip yapay bağırsakla yaşayan kadın finalistler bulunuyordu.

Koronavirüs nedeniyle seyircisiz ortamda yapılan yarışmanın hafta sonu düzenlenen finalinde 2021’in Almanya güzeli, iki çocuk annesi Anja Kallenbach seçildi. Kallenbach, Miss Germany yarışmasının 16 finalisti arasında Thüringen eyaletinin birincisi olarak yer aldı.

Ortaokulu bitirdikten sonra meslek eğitimi yapan Kallenbach, daha sonra öğrenim hayatına başladı ve İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Serbest meslek hayatına atılan Kallenbach, ortağıyla birlikte iki adet bisiklet mağazası işletiyor.