Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 25.10.2020 19:19

Mahsun Kırmızıgül'den Merkel'e: İsraf yok, şatafat yok, gösteriş yok

Şarkıcı ve yönetmen Mahsun Kırmızıgül, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in alışverişe çıktığı videosunu paylaştı. Kırmızıgül, “İsraf yok, şatafat yok, gösteriş yok. Bravo” ifadelerini kullandı.

Sanatçı Mahsun Kırmızıgül, kişisel Twitter hesabından son günlerde gündem olan Merkel’in alışveriş videosunu paylaştı. Kırmızıgül, Almanya’nın 2’nci Dünya Savaşı’ndan paramparça olmuş ve borç içinde çıktığını hatırlatarak, “Şimdilerde dünyanın 4. ekonomisine sahip olan koca ülkenin başında olan Merkel’in mütevaziliğine ve sadeliğine bakınca neden büyük güç olduğunu anlayabiliyoruz. “İsraf yok, şatafat yok, gösteriş yok. Bravo” dedi. Kırmızıgül’ün paylaşımı kısa süre içerisinde çok sayıda beğeni ve retweet aldı.

ekran-resmi-2020-10-25-10-14-40.png

Öte yandan gelen bazı yorumlar sonrası Kırmızıgül bir tweet daha atarak, "Hayatımın hiçbir döneminde korumam olmadı" dedi.

ekran-resmi-2020-10-25-10-15-04.png

Tepkiler geldi

Kırmızıgül’e desteğin yanısıra bazı tepkiler de geldi. Bir kullanıcı “İktidarı ve sistemi savunmuyorum. Ama sizce bizim ülkemizde bu kadar terör sorunu varken ve Cumhurbaşkanına suikast yapmak isteyen bir sürü terör örgütü varken sizce bir sürü korumayla dolaşması normal değil mi” ifadelerini kullandı.

Gündem