İzleyiciler Süper Kahraman Yorgunluğu Yaşıyor

İzleyiciler Süper Kahraman Yorgunluğu Yaşıyor
'Iron Man' filmi 2008 yılında vizyona girdiğinden bu yana süper kahraman serisi gişede yaklaşık 30 milyar dolar kazandı. Ancak ardından gelen 'The Marvels', 'Eternals' ve 'Ant-Man ve Wasp: Quantumania' gibi bazı filmler gişede beklentileri karşılayamadı.

Disney+'ta yayınlanan Marvel dizileri izleyenler tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu ve beklenen izleyici kitlesine ulaşılmadı. Bu da Marvel Sinematik Evreni'nin finansal açıdan epey zorlanmasına neden oldu. Pek çok analist bu durumu izleyicilerin "Süper kahraman yorgunluğu" yaşadığı şeklinde yorumladı.

FİLMLER NEDEN İZLENMİYOR?

Independent'ın haberine göre Marvel'ın 2019 yapımı gişe canavarı filmi Avengers: Endgame'in yönetmenleri Anthony Russo ve Joe Russo Marvel filmlerinin popülerliğini kaybetme nedeninin "kuşak farkı" olduğunu iddia ediyor.

1-001.jpg

Games Radar'a konuşan Russo ikilisi yaptıkları açıklamada, ’İzleyicilerin medya tüketme biçimi değişti. Şu anda çok ilginç bir dönemden geçiyoruz. Bir geçiş dönemindeyiz ve toplum ne tür hikayeler isteyeceğini henüz tam olarak bilmiyor. Belirli bir tarihte sinemaya gitmeye alışkın bir neslin devri geçiyor. Artık yeni nesil şimdi istiyorum deyip her şeyi aynı anda tüketmek istiyor. Sonra hemen başka bir şeye geçiyor' diyerek yeni nesili eleştirdi.