Kayı işçileri: 14 gündür Çoşkun Yılmaz'ın şirketlerini gez gez bitiremedik
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 31.01.2021 12:00

Kayı işçileri: 14 gündür Çoşkun Yılmaz'ın şirketlerini gez gez bitiremedik

Kayı İnşaat'tan 2 yıldır maaşlarını alamayan işçilerin eylemlerinin 14'üncü gününde Coşkun Yılmaz'ın bağlantılı olduğu Doğu Tıp Merkezi'i önünden seslerini yükseltti.

Kayı İnşaat'tan 2 yıldır maaşlarını alamayan ve 14 gündür eylemlerine devam eden işçiler bugün Coşkun Yılmaz'ın bağlantılı olduğu Doğu Tıp Merkezi'i önünden seslerini yükseltti. 

"Her gün Çoşkun Yılmaz’ın şirketlerinin önünde olacağız"

Kayı işçisinin konuşmasından satırbaşları:

"Bugün eylemimizin 14'üncü günündeyiz. Yağmur çamur kar demeden ilk günkü kararlılığımızla eylemimize devam ediyoruz. Çoşkun Yılmaz bizden kaçmaya çalışıyor, 14 gündür şirketlerini gez gez bitiremedik. Hani bir şarkı var ya ‘işte geldik gidiyoruz’ biz onun nakaratını değiştirdik ‘işte geldik gitmiyoruz’ sonuna kadar direniyoruz.

Dün Ankara’ya gittik grup başkanvekilleri ile görüştük konunun takipçisi olacaklarını söylediler biz de verdikleri sözün takipçisi olacağız. Her gün Çoşkun Yılmaz’ın şirketlerinin önünde olmaya devam edeceğiz." şeklinde açıklamada bulunuldu. 

ef3c5a0a-0f7d-4736-a6d9-91c379177fb9.jpg

"Şu anda süreç Kayı inşaat işçilerinin lehine işliyor"

İnşaat-Sen Sözcüsü Nurseli Gözüaçık’ın konuşmasından satır başları:

Dün Heyetimizle birlikte TBMM’deydik. Grup başkanvekilleri ile görüşmeler yaptık, sözler aldık. Bu sözlerin alınabilmesi de heyetimizin Ankara'ya gidebilmesi de eylemlerimizi sürdürmemiz sayesinde. Hep dedik ki sesimizi duyuyorlar mı? Evet duyuyorlar herkese duyurduk. Şu anda süreç  Kayı inşaat işçilerinin lehine işliyor.

"İlk alacaklı işçiler olacak"

Kayı inşaat Konkordatoya gidiyor biz bu sürecinde peşindeyiz. Tüm alacaklılar geriye çekilecek bu süreçte ilk alacaklı işçiler olacak. Hiç kimse işçilerin geri adım atacağını düşünmesin korktukları bir şey var, Kayı işçilerinin bu mücadeleyi kazanması ve bu mücadelenin tüm patronlar için korkulu rüya olması. Kayı inşaat işçileri kazanırsa bu tüm işçiler içinde cesaret olacak. Patronlar işçilerin hakkına el koymaktan vazgeçecek.

 

Emek