Yeni Akit yine şaşırtmadı: 'Sivaslılar sanki durup dururken Aziz Nesin’e gıcık olmuşlar'

Yeni Akit yine şaşırtmadı: 'Sivaslılar sanki durup dururken Aziz Nesin’e gıcık olmuşlar'
Yeni Akit Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu, bugünkü yazısında Sivas Katliamı'nı savunarak "sol mecraların" katliamı çarpıttıklarını yazdı. Karahasanoğlu, "Sanki durup dururken Sivaslılar Aziz Nesin’e gıcık olmuşlar, onu protesto etmişler gibi algı oluşturmaya çalışırsanız, yalan söylemiş olursunuz.." ifadelerini kullandı.

Yıllarca Sivas Katliamı'nı 'kıyam' ve 'zulüm' olarak tanımlayan ve katliam davasındaki sanıkları koruyan Yeni Akit gazetesi yine şaşırtmadı. Yeni Akit Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu, bugün yayınlanan "Madımak-Başbağlar ve Gergerlioğlu için bir test!" başlıklı yazısında "sol mecraların" katliamı çarpıttıklarını, olayların gerçeklere aykırı şekilde dizayn edildiğini iddia etti.

Karahasanoğlu, yazısında şu ifadeleri kullandı:

"Her 2 Temmuz’da, sol mecraların adet haline getirdikleri tekrarları dinler, muhafazakar tv kanallarında bile dillendirilen iftiraları bir daha, bir daha izleriz.

Olayların başını anlatmazlar..

Kimler, niçin gösteri yapmışlardır, söylemezler..

Olayların ortasını çarpıtırlar..

Gösterilerle, Madımak otelini yakanlar arasında bir bağ olmadığı halde, ölenlerin sorumluluğunun göstericilerde olduğunu iddia ederler..

Sonunu ise, tamamen gerçeklere aykırı şekilde dizayn ederler.. "

Bir kez daha katliamı savundu

Karahasanoğlu, "Ateist Aziz Nesin’in nefret söylemini, İslam’a, peygamberlere hakaretlerini hiç söylemeyip, sanki durup dururken Sivaslılar Aziz Nesin’e gıcık olmuşlar, onu protesto etmişler gibi algı oluşturmaya çalışırsanız, yalan söylemiş olursunuz.." diyerek Sivas Katliamı'nı bir kez daha savundu.

Yazının ilgili kısmı şöyle:

"Ölenlerin anılmasına itirazım yok..

Ama kanun teklifinin gerekçesinde, “2 Temmuz 1993’te Pir Sultan Abdal Kültür Şenlikleri öncesinde, haftalarca nefret ve düşmanlık içeren bildiriler dağıtılıp Sivas’a gelecekler hedef göstermişti. Öfkenin odağında Aziz Nesin vardı. Nesin günlerce kentte dağıtılan bildiriler ve yerel haberlerle hedef gösterildi” derseniz..

Ateist Aziz Nesin’in nefret söylemini, İslam’a, peygamberlere hakaretlerini hiç söylemeyip, sanki durup dururken Sivaslılar Aziz Nesin’e gıcık olmuşlar, onu protesto etmişler gibi algı oluşturmaya çalışırsanız, yalan söylemiş olursunuz..

Gerçekleri tahrif etmiş olursunuz.."

'Madımak olayında, suçsuz olduğu halde binlerce insan suçlandı'

Karahasanoğlu, yazısını şöyle sonlandırdı:

"Ama unutmayın..

Madımak olayında, suçsuz olduğu halde binlerce insanı nasıl suçladı isen..

Aynı suçlamayı, PKK’ya ve PKK sempatizanlarına da yapacaksın..

Hodri meydan..

Sivas olayları 2 Temmuz..

Başbağlar katliamı da 5 Temmuz..

Şunun şurasında 3 günün var..

Hazırla kanun teklifini, gerekçesini, görelim samimiyetini!

Bakalım teröre gerçekten karşı mısın?

Yoksa teröristlere yandaş, masum sivil halka düşman mısın?"

Etiketler :