Yemek Sırasına Girdi, Elektrik Çarptı

Yemek Sırasına Girdi, Elektrik Çarptı
Sinop Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Kübra Köseoğlu (16) arkadaşları ile birlikte öğle yemeği için yurdun yemekhanesinde sıraya girdi, ancak elektrik çarptı.Sinop Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Kübra Köseoğlu (16) arkadaşları...

Sinop Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Kübra Köseoğlu (16) arkadaşları ile birlikte öğle yemeği için yurdun yemekhanesinde sıraya girdi, ancak elektrik çarptı.

Sinop Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Kübra Köseoğlu (16) arkadaşları ile birlikte öğle yemeği için yurdun yemekhanesinde sıraya girdi, ancak yemek sırası Kübra Köseoğlu’na geldiğinde beklenmedik bir olay yaşandı.

Tabldotla yemek almaya hazırlanan talihsiz öğrenciyi yemek ünitesindeki kaçak elektrik çarptı. Çarpmanın etkisiyle öğrenci yere yığıldı. Olayın skandal boyutu ise bundan sonra yaşandı. Öğrencinin annesi Seyhan Köseoğlu yaşananları Halksesi.com sitesinden Mete Çağdaş’a şöyle anlattı:

“BİLİNDİĞİ HALDE ONARILMAMIŞ”

“Benim o yurtta 2 tane çocuğum yatılı olarak kalıyor. Büyük kızım Ceylan Köseoğlu (19) kardeşi ile yaşadığı o üzücü olayı bana anlatınca şoke oldum. Tam bir skandal! Şöyle ki Çocuklar öğle yemeği sırasında yemekhaneye inmişler. Yemekler elektrikle ısıtılıyormuş. Orada da kaçak varmış ve bu daha önceden de biliniyormuş. Fakat yaptırılmamış. Kızımı da tabldotla yemek alırken bu kaçak akım çarpmış.

“AMBULANS ÇAĞRILMIYOR”

Aradan bir müddet sonra çocuğum ellerim yanıyor diye çığlık çığlığa bağırarak yerden kalkıyor. Büyük kızım yurdun nöbetçi öğretmeninin yanına çıkıyor ve durumu izah ediyor. ‘Kardeşimi elektrik çarptı, hastaneye gitmemiz gerekiyor’ diyor. Nöbetçi öğretmen Osman Arnavut ise ‘ siz çarşı izni yazın, gidin. Ambulans mı çağıracağım’ diye bağırarak masaya yumruğunu vuruyor ve ablası Ceylan Köseoğlu’nu odasından kovuyor.

“HASTANEYE DOLMUŞLA GÖTÜRÜLÜYOR”

Bu esnada Kızım Kübra fenalaşıyor ve arkadaşları çarşıya giden bir yolcu dolmuşunun önünü kesip yardım istiyorlar okula gelen dolmuşa bindirilen kızımı dolmuş ile hastaneye götürüyorlar. Büyük kızım beni aradı ve durumu anlattı. Biz Sinop’a 90 km uzaklıktaki Boyabat ilçesinden hemen yola çıkıp hastaneye geldik. Bizim geldiğimizde çocuk makinelere bağlıydı. Kalp ritminde bozulmalar vardı. Doktorlar ‘Biz bu çocuğu burada bekletemeyiz sevk etmemiz gerekiyor, yoğun bakımda olması gerekiyor’ dediler. Ara tara Samsun’da özel bir hastanede yer bulduk. Ambulans ile çocuğumuzun sevki yapıldı. Şimdi ise Kızım yoğun bakımda. Kalp ve böbrekleri elektrik çarpmasından dolayı hasar görmüş. Makinelere bağlı yaşıyor şuan.”

Yaşanan olay sonrasında ambulans bile çağrılma gereği duyulmadığına tepki gösteren anne Seyhan Köseoğlu sorumlar hakkında gereğinin yapılmasını isteyerek savcılığa suç duyurusunda bulundu.