Üvey baba şiddetinden kaçan kardeşleri muavin buldu

Üvey baba şiddetinden kaçan kardeşleri muavin buldu
Eskişehir'den otobüse binen ve Bursa'ya muavin tarafından fark edilen iki kardeş üvey babalarının şiddetinden kaçtıklarını söyledi. Çocuklar yurda gitmek için evden çıktıklarını ancak yanlışlıkla Bursa'ya gittiklerini anlattı.

Batman'a gitmek için dün öğle saatlerinde Bursa Terminali'nden hareket eden yolcu otobüsünün muavini, bir süre sonra yolcuların biletlerini kontrol ederken arka koltuklarda saklanan 2 çocuğu fark etti. İki kardeşin, ailelerinden habersiz, Eskişehir'den otobüse binerek Bursa'ya geldiğini öğrenen muavin, durumu polise bildirdi. Kardeşler İlhan ve Can A., İnegöl Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde bekleyen polislere teslim edildi.

bursa.jpg

'Yurda gidecektik yanlışlıkla Bursa'ya geldik'

Kardeşler, üvey babalarından şiddet gördükleri için Eskişehir'deki evlerinden kaçtıklarını, polise gitmek isterken de yanlışlıkla Bursa'ya geldiklerini söyledi. Can A., "Üvey babamız bize şiddet uyguluyor. Biz de evden kaçtık. Yurda gitmek için polise gelecektik. Yanlışlıkla Bursa'ya gelmişiz. Eve gitmek istemiyoruz" dedi. 2 kardeş, Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.