Türkiye'ye Girmek İsteyen El- Kaide Üyeleri Yakalandı

Türkiye'ye Girmek İsteyen El- Kaide Üyeleri Yakalandı
YUNANİSTAN'ın Dedağaç kentinde durdurulan bir otomobilde, kırmızı bültenle aranan El Kaide üyeleri 29 yaşındaki Mirsad Bektaşeviç ile 20 yaşındaki Amer E. Hasani'nin yakalandığı belirtildi. İki teröristin, Türkiye üzerinden...

YUNANİSTAN'ın Dedağaç kentinde durdurulan bir otomobilde, kırmızı bültenle aranan El Kaide üyeleri 29 yaşındaki Mirsad Bektaşeviç ile 20 yaşındaki Amer E. Hasani'nin yakalandığı belirtildi. İki teröristin, Türkiye üzerinden Suriye'ye gitmeye çalıştığı belirtildi.

Yunanistan'da yayın yapan 'www. protothema.gr' adlı sitenin bu akşam yayınladığı habere göre; Yunanistan'ın Türkiye'ye yakın liman kentlerinden Dedağaç'ta (Aleksandropolis) polis tarafından ihbar üzerine durdurulan bir otomobildeki iki kişinin El Kadie üyesi olduğu ortaya çıktı. İsveç pasaportu taşıdıkları belirlenen Mirsad Bektaşeviç ile Amer E. Hasani'nin silah, patlayıcı madde ve askeri üniformalar ile birlikte yakalandığı kaydedildi. Bektaşeviç ve Hasani'nin Türkiye üzerinden Suriye'ye gitmeye çalıştığı belirtildi. Kırmızı bültenle aranan iki teröristin yapılan sorgulamalarının ardından tutuklandıkları öğrenildi. İki teröristin önce havayoluyla Eleftherios Venizelos Havalimanı'na geldikleri ardından kiraladıkları otomobille yola çıktıkları belirlendi. Bektaşeviç'in 2005 yılında Bosna'da yakalandığı ve bir süre hapis yattığı belirtildi.