Taksim'de 23 Nisan töreni

Taksim'de 23 Nisan töreni
* 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için Taksim Cumhuriyet Anıtı önünde tören yapıldı. Yağmur altındaki törende, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bıraktı.* İl Milli Eğitim...

* 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için Taksim Cumhuriyet Anıtı önünde tören yapıldı. Yağmur altındaki törende, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bıraktı.

* İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız,

"Bugün aynı zamanda Regaip Kandili. Ulusal bayramımızla dini bayramımızın bir araya geldiği rahmetin de olduğu en önemlisi burada çocuklarımızla birlikte coşkuyla bayramımızı kutluyoruz"

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız Taksim Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bıraktı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra tören sona erdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, ''Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Yağmurlu bir gündeyiz. Rahmet yağıyor. Bugün aynı zamanda Regaip Kandili. Ulusal bayramımızla dini bayramımızın bir araya geldiği rahmetin de olduğu en önemlisi burada çocuklarımızla birlikte coşkuyla bayramımızı kutluyoruz. Taksim Anıtı'na çelengimizi koyduk. Şimdi İstanbul Valiliğimizin düzenlemiş olduğu Maltepe'deki coşkulu kutlama için oraya geçiyoruz. Tüm çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum, bayramını kutluyorum. Aynı zamanda bugün 'Dünya Kitap Okuma Günü'. Bu vesile ile çocuklarımıza kitap okumalarını hatırlatalım" dedi.

Yağmur altındaki törene katılan çocuklar, ıslandıkları görüldü. Törenin ardından vakıf ve siyasi partilerin çelenkleri anıta bırakıldı.