Suriyeli 2 Çocuğun Feci Ölümü!

Suriyeli 2 Çocuğun Feci Ölümü!
Zeytinburnu'nda , Suriyeli ailenin yaşadığı bir dairede yangın çıktı. Yangında biri 5 diğeri 8 yaşında iki kardeş hayatını kaybetti. 2 kişi de yaralandı.Zeytinburnu, Yeşilyol, D Sokak'taki 5 katlı Güler Apartmanı'nın giriş...

Zeytinburnu'nda , Suriyeli ailenin yaşadığı bir dairede yangın çıktı. Yangında biri 5 diğeri 8 yaşında iki kardeş hayatını kaybetti. 2 kişi de yaralandı.

Zeytinburnu, Yeşilyol, D Sokak'taki 5 katlı Güler Apartmanı'nın giriş katında 6 kişilik Suriyeli ailenin kaldığı evde saat 04.30 sıralarında yangın çıktı.

Edinilen bilgiye göre, 4 çoculu 6 kişilik Suriyeli ailenin kaldığı dairede elektrik sobasından yangın çıktı. Yangına ilk müdahaleyi komşular yaptı. 1 çocuk, anne ve baba kurtarılırken 2 çocuk hayatını kaybetti. Yangında üst katlarda mahsur kalanlar balkonda kurtarılmayı bekledi. İhbar üzerine olay yerine ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederek çevreye sıçramadan söndürdü. Binada mahsur kalanlar kurtarıldı. Yaralanan baba Muhammet Veysi ile 1 çocuğu ambulansla Bağcılar Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Yangında aileni bir çocuğu ile anne Muntua Veysi yara almadan kurtlularken, Reyen (5), Veysi (8) yaşamını yitirdi. Suriyeli ailenin 2 yıl önce İstanbul'a geldiği, babanın bir ayakkabı imalathanesinde çalıştığı öğrenildi. Olay yeri inceleme polislerinin incelemesinin ardından iki kardeşin cenazesi Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.