Soçi zirvesi öncesi Cumhurbaşkanlığı'ndan Suriye açıklaması

Cumhurbaşkanlığı, yarın gerçekleşecek üçlü Soçi Zirvesi'ne ilişkin açıklama yayımladı. Suriye ihtilafına kalıcı çözüm için çabaların yeniden gözden geçirileceği belirtildi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Soçi zirvesi öncesi Cumhurbaşkanlığı'ndan Suriye açıklaması

Cumhurbaşkanlığı, yarın gerçekleşecek üçlü Soçi Zirvesi'ne ilişkin açıklama yayımladı. Suriye ihtilafına kalıcı çözüm için çabaların yeniden gözden geçirileceği belirtildi. Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklama şöyle:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Sayın Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Sayın Hasan Ruhani’nin katılımlarıyla düzenlenecek Suriye konulu Dördüncü Üçlü Zirve Toplantısı’na katılmak üzere 14 Şubat 2019 tarihinde Soçi’yi ziyaret edeceklerdir.

Zirvede, Astana platformunun Suriye ihtilafına kalıcı çözüm bulunmasını teminen sahada ve siyasi süreçte yürüttüğü ortak çabalar gözden geçirilecektir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın Zirve esnasında mevkidaşlarıyla gerçekleştirecekleri ikili temaslarda, Rusya Federasyonu ve İran’la ilişkilerin yanısıra bölgesel konuların da ele alınması öngörülmektedir."