Seyfi Dursunoğlu'nun ailesi: Gururluyuz

Seyfi Dursunoğlu'nun ailesi: Gururluyuz
87 yaşında hayatını kaybeden Seyfi Dursunoğlu tüm mirasını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne (ÇYDD) bağışlamıştı. Dursunoğlu'nun ailesi gururluyuz diyerek vasiyete itiraz etmeyeceklerini belirtti.

Vasiyetinin yazıldığı dönemde ÇYDD'nin yönetim kurulu üyesi olan avukat Olcay Ekinci Yezdani, Seyfi Dursunoğlu’nun vasiyetinin yazılma sürecini basın mensupları ile paylaştı. Yezdani, Seyfi Dursunoğlu’nun temel hatları ile derneğe önemli bir miktarda miras bıraktığını ifade etti.

Seyfi Dursunoğlu'nun avukat olan yeğeni Gizem Özköseoğlu ise, "Vasiyetinde ne var tam olarak bilmiyoruz, biz de ailesi olarak tüm dileklerini sonuna kadar yerine getireceğiz. Ben de bir avukatım ve biz de vasiyetine karşı herhangi bir itirazda bulunmayacağız, sonuna kadar vasiyetinin arkasında ve destekçisi olacağız, bize herhangi bir şey bırakmaması bizi üzmedi, biz zaten bunların farkındaydık, derneğe bir vasiyet yazdığını biliyorduk, dayımız doğrusunu yaptı. Aile olarak onunla çok gururluyuz ve ona saygı duyuyoruz. Kendisi çok örnek alınması gereken bir insan" dedi.

Etiketler :