Sapanca'daki başsız cesetlerin 2 İranlıya ait olduğu tespit edildi

Sakarya'nın Sapanca ilçesinde, başsız cesetleri bulunan iki kişinin İranlı oldukları tespit edildi. Kimlikleri operasyon sürdüğü için açıklanmadı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 07 Temmuz 2021 15:35
Sapanca'daki başsız cesetlerin 2 İranlıya ait olduğu tespit edildi

Sakarya'nın Sapanca ilçesinde, parçalara bölünen başsız cesetlerin uyrukları belli oldu. Cesetlerin kadının meme silikonunun seri numarasından, 2 İranlıya ait olduğu tespit edildi. İranlıların kimlikleri, operasyon sürdüğü için açıklanmadı.

Sapanca'nın Kırkpınar Mahallesi Bağdat Caddesi'ndeki Çimen Sokak'ta, 1 Temmuz'da, sokak köpeğinin ağzında insan uzvu olduğunu görenler, durumu polise bildirdi. Polis, köpeğin geldiği arazide araştırma yaptı. Arazide gömülü, hayvanlar tarafından bir bölümü toprak üstüne çıkarılmış çöp poşeti içinde ceset parçaları bulundu.

'Kadın ve erkek cesetleri 13 parçaya bölünmüş'

Savcının ve olay yeri inceleme ekibinin değerlendirmelerinin ardından kısmen çürümüş olan ceset parçaları, kimlik tespiti ve ölüm nedenlerinin belirlenmesi için Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Otopsi Merkezi’ne götürüldü. Kadın ve erkek cesetleri, toplam 13 parçaya bölünürken, testere veya kesici aletin kullanıldığı belirlendi. Cesetlerin başlarıysa bulunamadı.

Yapılan otopsi sırasında kadının memesinde silikon olduğu belirlendi. Silikonun seri numarasından satan firma ve operasyonun nerede gerçekleştirildiğini tespit eden Sakarya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, İran uyruklu olduğu belirlenen kadının kimliğini saptadı. Yanında cansız bedeni bulunan erkeğin de İranlı olduğunu belirleyen polis, cinayeti işleyen kişi veya kişilerin kimliklerini belirlemek için çalışmalarını sürdürüyor. Polis, cinayetin, yüklü miktarda para alacak- verecek meselesi nedeniyle işlenmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

 

KAYNAK: DHA