Samsun'da "Paralel" Operasyonu: 10 Gözaltı

Samsun'da "Paralel" Operasyonu: 10 Gözaltı
SAMSUN'da Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik düzenlenen operasyonda 3'ü kadın 10 kişi gözaltına alındı.Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'ne...

SAMSUN'da Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik düzenlenen operasyonda 3'ü kadın 10 kişi gözaltına alındı.

Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler bugün Atakum ilçesi Körfez Mahallesi'nde iddiaya göre Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyon düzenlendi. Paralel Yapı'yla bağlantılı olduğu iddiasıyla pansiyon olarak gösterilen 3 ayrı öğrenci yurduna eş zamanlı yapılan operasyon kapsamında, örgüt probagandası yapmak ve örgüte eleman temin etmek suçlarından yönetici konumunda olan H.Y., T.Ç., Z.B., Y.Ö., ve C.A., her üç yurdun müdür ve çalışanları olan S.Ş., A.A. ve A.H. adlı kadın ile E.G. ve F.S adlı erkek şüpheliler gözaltına alındı. Gözaltına alınan 10 kişiye ait 4 işyeri ve 6 evde de arama yapan polis, öğrenci yurtlarına ait çok sayıda evrak ve bilgisayarlara el koydu. Soruşturma çok yönlü devam ediyor.