Sadi Konuk Hastanesi doktoru Selçuk Köse coronavirüs nedeniyle yoğun bakımda

Bakırköy Sadi Konuk Hastanesinin hekimlerinden Göğüs Cerrahı Selçuk Köse, coronavirüs nedeniyle yoğun bakımda tedavi görüyor.

Yayınlanma:
Güncelleme: 25 Mart 2020 07:01
Sadi Konuk Hastanesi doktoru Selçuk Köse coronavirüs nedeniyle yoğun bakımda

Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesinde göğüs cerrahı olarak çalışan Dr. Selçuk Köse, yeni tip coronavirüs (Covid-19) hastalığı nedeniyle yoğun bakımda tedavi görüyor. Geçtiğimiz gün yoğun bakıma alınan Köse'ye coronavirüs teşhisi konulduktan sonra Favipiravir isimli ilacın ise bulunduğu belirtildi.

Bakırköy Sadi Konuk Hastanesinde tedavisi süren Selçuk Köse için eski eşi sosyal medyadan yardım çağrısında bulunmuştu.

Müzisyen kimliğiyle de tanınıyor

Selçuk Köse, sevilen bir doktor olmanın yanısıra müzisyen kimliğiyle de tanınıyor. 2013 yılında verdiği bir röportajda "8 yaşında babamın aldığı gitarla müzikle tanıştım. 12 yaşında ilk gitar dersimi aldım ve bir daha müzikten hiç kopmadım" ifadelerini kullanıyor.

Köse, "Tıp mı yoksa müzik mi" sorusuna ise "Bugün seçim yapmak zorunda kalsam müziği seçerim, sebebi ise çok sevmeme rağmen hekimliğin artık ülkemizde en zor mesleklerden biri haline getirildiği, saygınlığının giderek örselendiği, bilime önem verilmemesi hepimizin malumu. Giderek birçok hekimde bu nedenle tükenmişlik yaşanmakta ve iş değişikliği söylemleri artmaktadır maalesef." cevabını veriyor.