Rus Savaş Gemileri Akdeniz’e İniyor!

Rus Savaş Gemileri Akdeniz’e İniyor!
RUS savaş gemileri "Azov" ve "Minsk", sıcak gelişmelerin yaşandığı Suriye'nin de bulunduğu Akdeniz'e inmek için Çanakkale Boğazı'ndan geçti.Rus Donanması'nın Karadeniz Filosu'na bağlı savaş gemileri 151 borda numaralı Azov...

RUS savaş gemileri "Azov" ve "Minsk", sıcak gelişmelerin yaşandığı Suriye'nin de bulunduğu Akdeniz'e inmek için Çanakkale Boğazı'ndan geçti.

Rus Donanması'nın Karadeniz Filosu'na bağlı savaş gemileri 151 borda numaralı Azov ile 127 borda numaralı Minsk, bugün saat 09.30'da Marmara Denizi'nden Çanakkale Boğazı'na giriş yaptı. Saat 10.40'da manevra yapılması en güç nokta olan Nara Burnu'nu dönen Rus savaş gemileri, ardından da Çanakkale önlerine ulaştı. Kilitbahir Köyü'nde dağda bulunan 'Dur Yolcu' yazısının ve ardından da Kilitbahir Kalesi'nin önünden peş peşe geçen savaş gemilerine Türk Sahil Güvenlik botu da eşlik etti. Ege Denizi'ne açılacak olan savaş gemilerin buradan da sıcak gelişmelerin yaşandığı Suriye'nin de kıyısının bulunduğu Akdeniz'e yol alacağı öğrenildi.

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.