Ramazan başladı mı? Dışarda iftar açmanın maliyeti ne kadar? Ramazan ayı İftar menüsü fiyatları 2023

Ramazan başladı mı? Dışarda iftar açmanın maliyeti ne kadar? Ramazan ayı İftar menüsü fiyatları 2023
Ramazan bugün başladı. Vatandaşlar ilk sahurlarını 23 Mart Perşembe gecesi yaptı. Bugün ise Ramazan ayının ilk iftarı yapılacak. İftarı dışarda açmak için vatandaşlar iftar menüsü fiyatlarını araştırmaya başladı. Peki dışarda iftar açmanın maliyeti ne kadar? İşte İftar menüleri 2023 fiyatı

İlk iftar bugün (23 Mart Perşembe) yapılacak. Vatandaşlar Ramazan'ın başlamasıyla birlikte dışarda iftar açmanın maliyetini araştırıyor. İftar menüleri de zamlardan nasibini aldı. Geçen yılla kıyaslandığında iftar menüleri 2023 yılında iki katına çıktı. İşte iftar menüleri fiyatları...

İftar menüsü fiyatları 2023

Ortalama bir restoranda klasik bir iftar menüsü de cep yakıyor. Örneğin çorba, etli ana yemek ve tatlıdan oluşan bir iftar menüsü kişi başı ortalama 750 TL'yi buluyor. Dört kişilik bir aile iftarını ortalama bir restoranda açtığında ödenecek hesap 3 bin TL'ye ulaşıyor.

Lüks restoranlarda zengin iftarlık menüsü kişi başı 1200 TL'den başlıyor. Lüks bir restoranda bir aile iftarını açmak istediği zaman toplamda en az 4 bin 500 TL'yi gözden çıkarmak zorunda.

Esnaf lokantasında mercimek veya ezo gelin çorbası, kuru fasulye ve kebap çeşitlerinden oluşan bir iftar menüsünün ortalama fiyatı ise kişi başı 250 TL'yi buluyor.

Ramazan başladı mı?

Ramazan ayı 23 Mart 2023 Perşembe itibarıyla başladı. 29 gün sürecek olan Ramazan 21 Nisan 2023 Cuma günü sona erecek.