Gözler yağışlı havalarda! Marmara için umutlandıran tahmin

Gözler yağışlı havalarda! Marmara için umutlandıran tahmin
Bunaltıcı sıcak havalar yerini yağışlı havaya bırakacak. CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında 'Marmara'da Eylül 2-4 arası yağış görünüyor' ifadelerini kullandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre yurdun güneybatı ve kuzeydoğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, İç Ege, Ege'nin güneyi, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ve Doğu Akdeniz'in yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor, yurdun genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

ORHAN ŞEN UYARDI: EYLÜL 2-4 ARASI YAĞIŞ GÖZÜKÜYOR

Prof. Dr. Orhan Şen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında şu ifadelere yer verdi:
"Bugün Marmara ve Kuzey Ege de rüzgar poyrazdan kuvvetli. İç Ege, Ege'nin güneyi, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ve Doğu Akdeniz yerel sağanak yağışlı. Sıcaklık değişmiyor. Yarın Akdeniz bölgesinde Salı günü Doğu Anadolu'da yağış var.

Marmara'da Eylül 2-4 arası yağış görünüyor. Bugün pazar İstanbul 31, İzmir öğlen yağmurlu 34, Antalya öğlen yağmurlu 31, Ankara 33 derece. Önümüzdeki hafta ortası sıcaklıklar 1-2 derece yükselir."

ekran-alintisi.png