Polisler garibanın yemeğine göz dikti

Polisler garibanın yemeğine göz dikti
Bartın'da üniversite öğrencileri ve yoksullar için verilen iftara her akşam polisler geliyor. Öğrenciler ve yoksullara yer kalmıyor.BARTIN İmam Hatip Lisesi Camii imamı 45 yaşındaki Erdal Koşmaz, cami yemekhanesinde her akşam...

Bartın'da üniversite öğrencileri ve yoksullar için verilen iftara her akşam polisler geliyor. Öğrenciler ve yoksullara yer kalmıyor.

BARTIN İmam Hatip Lisesi Camii imamı 45 yaşındaki Erdal Koşmaz, cami yemekhanesinde her akşam üniversite öğrencileri ve yoksullar için verdikleri iftara gelen polislerin fotoğraflarını, 'Ben her akşam iftar yaparım diye bize kafa tutan garibanlar bunlardır' notuyla Facebook'ta paylaştı.

Karaköy Mahallesi'nde bulunan İmam Hatip Lisesi Camii'nin alt katındaki yemekhanede her akşam üniversite öğrencileri ve yoksullar için hayırseverlerin desteği ile iftar veriliyor. Cami imamı Erdal Koşmaz, hedef kitlenin dışında aralarında polis memurlarının da bulunduğu muhtaç olmayan kişilerin de iftara katılması sonucu öğrencilerin dışarıda kalması üzerine önlem aldı. Koşmaz, yemekhanenin camına, 'İftarlarımız öncelikli olarak öğrencilerimiz içindir' ve 'Burada iftarlara öğrenciler ve garibanlar her akşam, diğerleri 1 akşam katılabilir' yazılarını astı.

FACEBOOK'TA PAYLAŞTI

Ancak bazı polisler ve muhtaç olmayan bazı kişiler iftara gelmeye devam etti. Önceki akşam yemekhaneye üniformaları ile gelen bir grup polisle bu konuda tartışan imam Erdal Koşmaz, dün polislerin fotoğraflarını sosyal paylaşım sitesi Facebook sayfasında, 'Ben her akşam iftar yaparım diye bize kafa tutan garibanlar bunlardır' notuyla paylaştı. Yemekhanenin içinde ayakta bekleyen öğrencilerin fotoğraflarını da paylaşan Koşmaz, altına, "Arkadaşlar şu görüntülere bir bakın; Yemekhaneye polisler her akşam grup grup geliyorlar, öğrenciler yer bulamıyor. Dışarıda yemek zorunda kalıyorlar. Biz öncelik öğrencilerin diyoruz hala anlamıyorlar ve bizi şikayete gidiyorlar" diye yazdı.

"BURASI ZENGİNİN DEĞİL GARİBANIN YERİDİR"

DHA'ya açıklama yapan imam Erdal Koşmaz, cami yemekhanesinde 10 yıldır Ramazan aylarında her akşam 300 kişiye iftar verdiklerini söyledi. Bu yıl bütünleme sınavları olduğu için öğrencilerin yoğunlukta olduğunu, dolayısıyla hedef kitlenin öğrenciler ve yoksullar olduğunu ifade eden Koşmaz, şöyle konuştu:

"Ama inadına bazıları buraya abone olmak istiyor. Öğrencilerin tadını kaçırmak istiyor. 'Ben buraya gelirim. Cebinizden mi veriyorsunuz bunun parasını' diyor. Geçtiğimiz akşam o polislerle burada tartıştık. Kendilerine, 'Arkadaşlar sizin maddi durumunuz iyi. Burada öğrencilerin öncelikli olması lazım' dedik. Ama onlar ısrarcı. Bakın burada bazı öğrenciler yer bulamadığı için ayakta yemek yiyor. Buraya her akşam abone olan, maddi durumu iyi olanlar oturmuş öğrencilerin seyrine bakıyor. Ve 'Para sizin cebinizden mi çıkıyor? Biz her akşam geliriz' diyorlar. Burası zenginin değil garibanın yeridir."