Pendik'te 410 Kilo Esrar Yakalandı

Pendik'te 410 Kilo Esrar Yakalandı
Pendik'te Önleyici Hizmetler ekipleri ve Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir iş makinasındaki gizli bölümler ve bir dairede toplam 410,5 kilogram esrar ele geçirdi.Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü Önleyici...

Pendik'te Önleyici Hizmetler ekipleri ve Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir iş makinasındaki gizli bölümler ve bir dairede toplam 410,5 kilogram esrar ele geçirdi.

Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü Önleyici Hizmetler ekipleri pazartesi gecesi Çamçeşme Mahallesi'nde bulunan bir oto yıkama yerinin önünde duran otomobildeki M.M. ve A.U.'nun şüpheli davranışlar sergilemesi üzerine Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgulaması yaptı.

Şüphelilerin sorgusunda 'Kaçakçılık', 'Uyuşturucu madde ticareti' gibi suçlardan kayıtları belirlendi. Ekipler, Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerine konuyla ilgili bilgi verdi. Şüphelilerin kullandıkları otomobilde bulunan bir poşet içerisinde 135 bin 140 lira, 1550 Dolar, 920 Euro ve 2 hassas terazi bulundu. Olay yerine gelen Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Pendik Önleyici Hizmetler ekipleri ile oto yıkamanın giriş kapısının açık olduğunu fark ederek içeride de inceleme yaptı. Ekipler oto yıkamada bulunan bir iş makinasındaki gizli bölmede 292 kilo esrar ele geçirdi. Şüphelilerin aynı mahallede bir daireyi kullandıklarını belirleyen ekipler, dairede de arama yaparak 118,5 kilo esrar ele geçirdi. Polis ekipleri, M.M., A.U. ve evi kendilerine kiralayan arkadaşları C.K'yı da yakalayarak gözaltına aldı. Vatan Caddesi'nde bulunan Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirilerek sorguya alındı. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.