"Öldürmek İçin Sıktık ve Öldürdük"

"Öldürmek İçin Sıktık ve Öldürdük"
KONYA'da 2 kişinin öldüğü, 1 kişinin yaralandığı hasım 2 grup arasında kahvede çıkan silahlı çatışmanın ardından polise teslim olan 4 şüpheli mahkemece tutuklandı. Şüpheliler polisteki ifadesinde, 'Hepimiz de sıktık....

KONYA'da 2 kişinin öldüğü, 1 kişinin yaralandığı hasım 2 grup arasında kahvede çıkan silahlı çatışmanın ardından polise teslim olan 4 şüpheli mahkemece tutuklandı. Şüpheliler polisteki ifadesinde, 'Hepimiz de sıktık. Öldürmek için vurduk ve öldürdük. Pişman değiliz" dedi.

Olay, geçen pazartesi günü saat 21.00 sıralarında merkez Karatay İlçesi Kerim Dede Mahallesi Topraklık Caddesi'nde bulunan 27 yaşındaki Mehmet Elagöz B.'ye (27) ait kahvede meydana geldi. İddiaya göre Umut Gündüz (28), arkadaşları işsiz, Muammer Çınar (31) ve Mehmet K. (22) ile birlikte, aralarında husumet bulunan Mehmet Elagöz B.'ye ait kahveye tabanca ve tüfekle ateş açtı. Şans eseri saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı. Mehmet Elagöz B. de polise gidip Umut Gündüz'den şikayetçi oldu. Polis ekipleri verilen adreste 20 boş kovan ve fişek bulurken saldırı ile ilgili Gündüz ve arkadaşlarını bulmak için çalışma başlattı.

MİNİBÜSÜ ÇAPRAZ ATEŞE ALDILAR

Mehmet Elagöz B., 1 saat sonra Gündüz ve arkadaşlarının içinde bulunduğu 42 DOT 83 plakalı minibüsün merkez Selçuklu İlçesi Demiryolu Caddesi'nde hareket halinde olduğunu öğrenince harekete geçti. Mehmet Elagöz B., arkadaşları Murat Y. (27), Ramazan Ç. (20) ve İbrahim Y. ile birlikte Demiryolu Caddesi'nde Gündüz ve arkadaşlarının bulunduğu minibüsün önünü kesip, aracı çapraz ateşe aldı. Gündüz ve arkadaşların da karşılık vermesi üzerine silahlı çatışma çıktı. Çatışmada Gündüz kaçtı. Kolundan yaralanan arkadaşı Mehmet K. kaçarken kısa sürede polis tarafından yakalandı. Baş ve vücudunun 4 yerinden yaralanan Muammer Çınar olay yerinde öldü.

Saldırıyı düzenleyen Mehmet Elagöz B. ve arkadaşları da 42 CRL 74 plakalı otomobille kaçtı. Polis ekipleri, 20 boş fişek ve kovan buldu.

İKİNCİ PUSU

Umut Gündüz'ün çatışmadan kurtulup kaçtığını öğrenen Mehmet Elagöz B., Gündüz'ün merkez Karatay İlçesi Doğuş Mahallesi Orkide Sokak'taki bir arkadaşının evine gidebileceğini düşünerek evin yakınında pusu kurdu. Mehmet Elagöz B. ve arkadaşları, Umut Gündüz aracından indiği sırada yeniden çarpaz ateşe aldı. Vücudunun 6 yerine isapet eden kurşunlarla yaralanan Umut Gündüz öldü. Gündüz'ün aracında inceleme yapan polis araçta 2 tüfek, 1 tabanca ile 3 kutu dolu mermi buldu. Yapılan incelemede olay yerinde 25 boş fişek ve kovan bulundu.

ÖLDÜRMEK İÇİN SIKTIK

Mehmet Elegöz B. ve 3 arkadaşı saldıraların ardından olay yerinin yakınındaki polis merkezine gidip teslim oldu. 4 şüpheli dün çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. Şüpheliler polise verdikleri ifadelerinde, "Hepimizde sıktık. Öldürmek için vurduk ve öldürdük. Pişman değiliz. Onlar kahvemizi taradı. Karşılığını verdik" dedi.