O Müdür, Personeliyle Telsizden Vedalaştı

O Müdür, Personeliyle Telsizden Vedalaştı
MANİSA'da yürütülen 'Paralel yapı' operasyonunda başörtülü kadınlara kelepçe takılmasının 'Toplumda infial uyandırması' nedeniyle görevden uzaklaştırılan İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, telsizden yayınlanan mesajıyla...

MANİSA'da yürütülen 'Paralel yapı' operasyonunda başörtülü kadınlara kelepçe takılmasının 'Toplumda infial uyandırması' nedeniyle görevden uzaklaştırılan İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, telsizden yayınlanan mesajıyla personeliyle vedalaştı.

Telsizden okunan veda mesajında Tayfur Erdaly Ceren'e ait şu ifadelere yer verildi:

"Manisa İl Emniyet Müdürlüğü görevine atandığımız Haziran ayından bu tarafa azim ve şevkle yürüttüğüm İl Emniyet Müdürlüğü görevinden, bugün itibariyle ayrılmış bulunmaktayım. Manisa ilinde görevli bulunduğum süre içinde sonsuz destek fedakarlık ve işbirliği neticesi elde edilen başarıların arkasında emeğinin ve büyük katkılarının olduğuna inandığım görev yapan sizlere teşekkürü bir borç biliyorum. Bununla birlikte başarılı çalışmalarınızın daha yüksek tempoyla artarak süreceğine yürekten inanıyor ve hiç kuşku duymuyorum. Çalışmalarım esnasında vatan ve millet sevgisi, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlılık, insan hakları ve hukukun üstünlüğü ilkelerine saygı daima ana prensibim olmuştur. Hayatımın bundan sonraki döneminde de bu prensip ve aynı anlayış, aynı tutumla devletime milletime hizmet etmeye devam edeceğim. Görevin kişiler için değil devlet ve millet için yapıldığının bilincinde olan ve aynı kararlılıkla en iyi şekilde görevini ifa eden ve her türlü desteğini esirgemeyen Manisa Emniyet Müdürlüğü'nün fedakar, dürüst ve çalışkan mensuplarının desteğine şükranlarımı iletiyorum."

Bu arada Ceren'in, soruşma sürerken kendi isteğiyle tayin veya merkeze alınmasını istediği de öne sürüldü.