Nusaybin'de Olaylı Gece! 1 Polis Yaralı

Nusaybin'de Olaylı Gece! 1 Polis Yaralı
MARDİN'in Nusaybin İlçesi'nde güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında çıkan çatışmada 1 polis memuru yaralanırken, ilçe merkezi ve Uluslararası İpek Yolu'na yerleştirilen patlayıcılardan biri polis aracının geçişi sırasında...

MARDİN'in Nusaybin İlçesi'nde güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında çıkan çatışmada 1 polis memuru yaralanırken, ilçe merkezi ve Uluslararası İpek Yolu'na yerleştirilen patlayıcılardan biri polis aracının geçişi sırasında patladı, biri de kontrollü olarak imha edildi.

Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı grupların hendek kazarak ve barikatlar oluşturduğu Abdulkadir Paşa Mahallesi'ndeki Umut Caddesi üzerinde dün akşam saatlerinde PKK'lılar ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Yaklaşık bir saat süren çatışmada 1 polis memuru yaralandı. Güvenlik güçlerine ikinci saldırı da Barış Mahallesi'ndeki Mardin Yolu'na, PKK'lılar tarafından tuzaklanan patlayıcı, polis zırhlı aracının geçişi esnasında patlatıldı. Şans eseri olayda ölen ya da yaralanan olmazken, patlamanın etsiyle çevredeki ev ve işyerleri büyük hasar gördü.

Uluslararası İpek Yolu altından geçen menfeze çuvallarla tuzaklanmış 500 kilo patlayıcı, askerlerin yolda yaptıkları kontrol sırasında fark edilmesiyle olası büyük facia son anda önlendi. Ele geçirilen patlayıcı kontrolü olarak imha edildi. Patlamanın etkisiyle İpek Yolu zarar görmezken, çevredeki bir petrol istasyonun camları kırıldı.